Ienākt
Autors: LETA

PA informēs par pētījuma "Valsts stratēģijas rīcībai ar "Lattelecom" un LMT kapitāla daļām izstrāde" secinājumiem

Rīga, 10.aug., LETA. Privatizācijas aģentūra (PA) ceturtdien informēs par pētījuma "Valsts stratēģijas rīcībai ar "Lattelecom" un LMT kapitāla daļām izstrāde" galvenajiem secinājumiem un iespējamiem turpmākās rīcības scenārijiem, aģentūrai LETA pavēstīja PA.

Pasākuma piedalīsies PA valdes priekšsēdētājs Leonīds Loginovs un pētījuma izstrādātāja SIA "KPMG Baltics" konsultāciju pakalpojumu direktore Evija Miezīte.

Preses konference norisināsies PA telpās Kr.Valdemāra ielā 31, Rīgā, plkst.11.

Jau vēstīts, ka ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (v) otrdien, 8.augustā, pēc valdības sēdes paziņoja, ka auditorkompānija "KPMG Baltics" valdībai piedāvā izveidot tehnoloģiskās izaugsmes čempionu, apvienojot SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) un SIA "Lattelecom".

Viņš norādīja, ka valdība iepazīstināta ar auditora pētījumu par tālāko rīcību saistībā ar abiem uzņēmumiem. Kopumā izvērtēti astoņi rīcības scenāriji, taču valdībai piedāvāts izveidot tehnoloģiskās izaugsmes čempionu, apvienojot abus uzņēmums, vienlaikus saglabājot valsts kontroli.

Ekonomikas ministrijai sadarbībā ar Satiksmes ministriju līdz 5.oktobrim jānāk klajā ar konkrētu priekšlikumu, kā rīkoties ar valsts kapitāldaļām.

Tāpat vēstīts, ka 2015.gada 20.novembrī tika saņemts LMT un "Lattelecom" apvienošanas piedāvājums no "TeliaSonera", taču pērn aprīlī valdība nolēma, ka LMT un "Lattelecom" turpinās darbu kā līdz šim - atsevišķi. Ministru kabinets arī vienojās piesaistīt neatkarīgu starptautisku konsultantu, kas veiks makroekonomisko, mikroekonomisko un sociālekonomisko izpēti par turpmāko rīcību ar "Lattelecom" un LMT valsts kapitāla daļām, izskatot visus iespējamos rīcības variantus un novērtējot katra varianta stiprās un vājās puses.

"KPMG Baltics" uzvarēja PA slēgtajā iepirkumā par valsts stratēģijas izstrādi rīcībai ar "Lattelecom" un LMT kapitāla daļām. Minēto stratēģiju auditorkompānija piedāvāja izstrādāt par 179 400 eiro.

Par uzņēmumu apvienošanu vairākkārt iestājies "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, savukārt LMT vadītājs Juris Binde paudis, ka nesaskata ieguvumus no kompāniju apvienošanas.

"Firmas.lv" dati liecina, ka Nīderlandē reģistrētajai kompānijai "Sonera Holding B.V." uzņēmumā LMT pieder 24,5% kapitāla daļu, "Telia Company AB" - 24,5%, SIA "Lattelecom" pieder 23%, VAS "Latvijas Radio un televīzijas centrs" - 23%, bet PA - 5%.

Savukārt uzņēmuma "Lattelecom" 51% kapitāla daļu pieder PA, bet 49% - Dānijā reģistrētajai kompānijai "Tilts Communications".