Ienākt
Autors: LETA

SIA "Riepu bloki" par neatļauta daudzuma riepu uzglabāšanu piemērots 1500 eiro sods

Rīga, 14.jūl., LETA. Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālā vides pārvalde (RVP) uzņēmumam SIA "Riepu bloki" par riepu uzglabāšanu neatļautā daudzumā piemērojis 1500 eiro sodu, aģentūra LETA uzzināja VVD.

Dienests skaidro, ka soda apmērs piemērots par neatļauta apjoma lietotu riepu uzglabāšanu Rīgā, Starta ielā 8. Komersants nav arī iesniedzis VVD pieprasīto informāciju, kas apliecina nolietoto riepu nodošanu pārstrādei.

Uzņēmums tam atļauto 30 tonnu vietā teritorijā uzglabāja 1030 tonnas lietotu riepu. VVD inspektors konstatēja, ka, lai gan teritorijā notiek nolietoto riepu un to bloku izvešanas darbi, to kopsvars joprojām būtiski pārsniedz atļauto uzglabāšanas apjomu.

Sākotnēji komersantam tika izteikts brīdinājums līdz 7.jūlijam no teritorijas aizvākt pārsniegto riepu daudzumu, taču attiecīgās darbības netika paveiktas līdz galam. VVD arī norāda, ka uzņēmums vērsies pie VVD ģenerāldirektores Ingas Koļegovas, apstrīdot uzdoto brīdinājumu.

Taču Koļegova atstāja negrozītu VVD Lielrīgas RVP 3.jūlija brīdinājumu par piespiedu darbu izpildi attiecībā uz komersantu.

Kā ziņots, SIA "Riepu bloki" saskaņā ar tam izdotajām atļaujām teritorijā drīkst uzglabāt ne vairāk kā 30 tonnas riepu, taču teritorijā atradušās aptuveni 1030 tonnas.

Saskaņā ar piespiedu mehānismu komersantam atlikušais nelikumīgi uzglabātais riepu daudzums ir jāizved līdz 7.jūlijam. Ja tas netiek izdarīts, tad VVD komersantam var piemērot soda naudu, kas juridiskajām personām paredzēta līdz 10 000 eiro.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Riepu bloku" apgrozījums pērn bija 222 469 eiro. Pērn uzņēmums cieta zaudējumus 31 441 eiro apmērā. SIA "Riepu bloki" dibināta 2007.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 56 914 eiro. Uzņēmums "Riepu bloki" pilnībā pieder SIA "Eko alternatīva".