Ienākt
Autors: LETA

Masīvkoka mēbeļu ražotājs "Avoti SWF" saņems UIN atlaidi

Rīga, 11.apr., LETA. Valdība šodien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu piešķirt Gulbenes novada masīvkoka mēbeļu ražotājs SIA "Avoti SWF" uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaidi par veiktajām investīcijām.

Valdība atbalstīja "Avoti SWF" projektu ar sākotnējo ilgtermiņa ieguldījumu attiecināmo izmaksu summu 12 549 800 eiro apmērā un piešķīra tam atbalstāmo investīciju projekta statusu.

Tāpat valdība vienojās noteikt uzņēmumam projekta ietvaros piemērojamo UIN atlaidi 25% apmērā no sākotnējo ilgtermiņa ieguldījumu summas, bet ne vairāk kā 3 137 450 eiro.

2015.gadā "Avoti SWF" strādāja ar 28,752 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 4% samazinājums salīdzinājumā ar 30,204 miljoniem eiro 2014.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija.

Tikmēr uzņēmuma peļņa sasniegusi 1,595 miljonus eiro salīdzinājumā ar 994 817 eiro 2014.gadā. Kā teikts vadības ziņojumā, peļņa netiks sadalīta dividendēs, bet ieguldīta uzņēmuma tālākajā attīstībā.

Tāpat norādīts, ka 2015.gadā uzņēmums investēja 50 995 eiro pētniecības pasākumos, kas saistīti ar koksnes atlikumu pārstrādi un eksperimentālās kokskaidu granulu ražotnes izveidi.

Kā norāda uzņēmuma vadība, jau kopš 1998.gada "Avoti SWF" mēbeles galvenokārt tiek ražotas pēc globālā mazumtirdzniecības tīkla "Ikea" pasūtījuma, kas mēbeles realizē daudzās valstīs Eiropā, Ziemeļamerikā un Āzijā.

Uzņēmums Lizuma pagasta Lejasciema meža iecirkņa teritorijā sācis ražošanas ceha, pievadceļu un kokmateriālu izvietošanas laukuma būvniecību. Projektā paredzēts investēt ne mazāk kā piecus miljonus eiro un izveidot papildu 50 jaunas darba vietas.

"Avoti SWF" dibināti 1994.gadā Lizuma pagastā, pamatkapitāls ir 103 870 eiro. Uzņēmums pilnībā pieder Uldim Misiņam.

Valdība uzņēmumiem par veiktajām investīcijām piešķir UIN atlaides kopš 2012.gada. EM informē, ka līdz šim UIN atlaides pret investīcijām saņēmuši 26 uzņēmumi, tostarp "Dobeles dzirnavnieks", "Baltic Crystal", "Tērvetes AL", "AKG Thermotechnik Lettland", "Olainfarm", "Latvijas Mobilais telefons", "Latvijas Finieris", "Bite Latvija", "Cross Timber Systems", "Livonia Print", "Plantos", "Rīgas piena kombināts", "Aduga", "Alfa agro", "Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca", "Valmieras stikla šķiedra" u.c.