Ienākt
Autors: LETA

"Tildes Biroja 2016" lietotājiem pieejama runas atpazīšanas tehnoloģija, kas ievadāmo tekstu ļauj nodiktēt

Rīga, 17.febr., LETA. Valodu tehnoloģiju uzņēmums "Tilde" uzlabojis savu runas atpazīšanas rīku un tas kļuvis pieejams ikvienam "Tildes Biroja 2016" lietotājam, kas tādējādi var veikt teksta ievadi, to nodiktējot, aģentūru LETA informē uzņēmuma pārstāvji.

Kā vēsta uzņēmuma pārstāvji, "Tildes" izstrādātais latviešu valodas runas atpazīšanas rīks pārveido balss ierakstu tekstā. Pašlaik tas atpazīst apmēram 80% no ierunātā, ja audioieraksta kvalitāte ir pietiekami laba.

"Runas atpazīšanas tehnoloģijām paredzams visplašākais lietojums nākotnē, par ko liecina jau tagad pieejamās iespējas lielajām pasaules valodām, piemēram, balss komandu funkcija, viedtālruņos izmantojot "Siri"," stāsta "Tildes" valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs. ""Tilde" turpina darbu pie latviešu runas tehnoloģiju attīstīšanas, uzlabojot kvalitāti un izstrādājot dažādus scenārijus atšķirīgām vajadzībām."

"Ar runas atpazinēju ir iespējams iegūt lekciju pierakstus, tas var atvieglot sēžu protokolu sagatavošanu, žurnālistiem palīdzēt atšifrēt interviju ierakstus. Uzņēmumi ar šī risinājuma starpniecību var automatizēt pakalpojumu sniegšanu un klientu atbalstu, piemēram, transporta, loģistikas, medicīnas, telekomunikāciju un citās nozarēs," piebilst Vasiļjevs.

"Tildes Birojs 2016" ir Latvijā izstrādātā datorprogramma, ko šobrīd izmanto vairāk nekā 350 000 lietotāju. Programmatūrā ir iekļauts labākais latviešu valodas mašīntulks un ir pieejama pasaulē vienīgā latviešu valodas gramatikas pārbaude. Tāpat "Tildes Birojā" ir integrēta automātiska latviešu valodas pareizrakstības pārbaude.

SIA "Tilde" ir viens no Eiropas valodas tehnoloģiju uzņēmumiem, kas vienādās daļās pieder Andrejam Vasiļjevam un Uldim Dzenim.

Uzņēmums 2014.gadā apgrozīja 4,98 miljonus eiro, bet nopelnīja 649 775 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.