Ienākt
Autors: Riga24.lv

"Philip Morris Latvia" pērn apgrozīja 103,88 miljonus eiro

Tabakas izstrādājumu tirgotāja SIA "Philip Morris Latvia" pērn apgrozīja 103,88 miljonus eiro, atsaucoties uz "Firmas.lv" informāciju ziņo LETA.

Tas ir par 11% vairāk nekā 2013.gadā, kad apgrozījums bija 94,2 miljoni eiro. Tikmēr uzņēmuma peļņa pērn bija 525 876 eiro, kas ir par 13% vairāk nekā 2013.gadā, kad uzņēmums nopelnīja 465 966 eiro.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn finanšu rādītāju ietekmējošais faktors bijis fiskālā tirgus pieaugums par 0,5%. Tāpat uzņēmums pērn palielināja tirgus daļu līdz 41,7%.

Pērn uzņēmums paplašināja klāstu vairākās produktu līnijās, kā arī turpināja būt par centrālo loģistikas biroju "Philip Morris" produktiem Lietuvas tirgū, kā arī nodrošinot realizāciju Latvijas tirgū. Vietējā tirgū uzņēmums turpināja sadarbību ar SIA "Sanitex", SIA "Maxima Latvija", SIA "Rimi Latvia" un SIA "Latvijas tirgotāju kooperācija "Aibe"".

Uzņēmuma vadība paredz, ka šis gads būs veiksmīgs, atzīmējot, ka būtiskākā ietekme uz uzņēmuma darbību sagaidāma no attīstības vietējā tirgū un legālas izcelsmes produktu pieprasījuma pieauguma.

Pērn gūto peļņu pilnā apmērā, tāpat kā iepriekšējā gada peļņu, uzņēmuma vadība iesaka novirzīt dividendēs un izmaksāt to uzņēmuma īpašniekam, teikts ziņojumā.

SIA "Philip Morris Latvia" dibināta 2000.gada 25.februārī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 201 924 eiro. "Philip Morris Latvia" pilnībā pieder Šveices kompānijai "Philip Morris S.A.".