Ienākt
Autors: Pilseta24.lv

"Lattelecom" pērnā gada peļņa - 30,1 miljons eiro

Latvijas lielākais telekomunikāciju uzņēmums "Lattelecom" 2014.gadu noslēdzis ar 30,1 miljonu eiro tīro peļņu, kas ir par 7% vairāk nekā gadu iepriekš, pilsētas informācijas portālu tīklu Pilseta24.lv informēja "Lattelecom" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līga Bite.

Savukārt "Lattelecom" grupas normalizētā EBITDA, kas ir peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas, pērn augusi par 4%, sasniedzot turpat 72 miljonus eiro. Koncerna apgrozījums 2014.gadā bija 191 miljons eiro, kas saglabājies iepriekšējā gada līmenī.

Kā uzsver "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, uzņēmumam 2014.gads ir bijis veiksmīgs, apstiprinot pareizi izvēlēto uzņēmuma stratēģiju - palielinājusies uzņēmuma vērtība, turpināts investēt pakalpojumu pieejamībā un attīstībā - gan optiskā tīkla infrastruktūrā, gan bezmaksas WiFi punktu izbūvē - visā Latvijā šobrīd ir pieejami vairāk kā 4300 WiFi punkti, Rīga kļuvusi par Eiropas WiFi galvaspilsētu, savukārt pateicoties optiskā tīkla plašajai pieejamībai, interneta pieslēgumus ar ātrumu virs 100Mbps, Latvijā lieto proporcionāli visvairāk cilvēku Eiropas Savienībā.

""Lattelecom" televīzijas skatītājiem pērn piedāvājām divus unikālus televīzijas kanālus - Positivus TV un Kultūra 360TV, kuri guva milzīgu skatītāju atsaucību. Tāpat turpinājām atbalstīt nozīmīgus projektus - bijām galvenais Rīga Eiropas kultūras galvaspilsēta atbalstītājs, kā arī uz turpmākiem pieciem gadiem esam kļuvuši par Lattelecom Rīgas maratons galveno partneri. Kā rāda Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101 pētījums, Lattelecom vērtība gada laikā pieaugusi par 100 miljoniem, ļaujot pakāpties par divām vietām, ieņemot 6.vietu un kļūstot par vērtīgāko telekomunikāciju uzņēmumu Latvijā. Savukārt, pateicoties efektivitātes celšanai un izmaksu samazināšanai, mums ir izdevies izvairīties no Eiropas telekomunikāciju nozares negatīvajām tendencēm, kur vērojams būtisks apgrozījuma un ienākumu kritums. Eiropas un Latvijas ekonomikas konkurētspējas nodrošināšanai būtiski izmantot digitālo potenciālu un attīstīt inovācijas," norāda Gulbis.

Negatīvu ietekmi "Lattelecom" finanšu rezultātos, līdzīgi kā iepriekšējos gados, radījis SIA "Latvijas Mobilais Telefons" peļņas samazinājums 2014.gadā.

"Lattelecom" kopējais televīzijas pakalpojumu klientu skaits 2014.gadā pirmo reizi pārsniedzas fiksēto balss telefonijas lietotāju skaitu, savukārt vairāk kā puse Lattelecom platjoslas interneta pakalpojumu klientu lieto mūsdienīgāko, optiskā tīkla pieslēgumu, kas nodrošina augstu datu pārraides ātrumu līdz pat 1Gbit/s, un palīdz Latvijai ierindoties Eiropā un arī pasaulē līderos interneta lejupielādes ātruma ziņā. Šie panākumi apliecina, ka izaugsmi iespējams panākt, pieņemot drosmīgus lēmumus un veicot investīcijas inovatīvu pakalpojumu attīstībā.

"Lattelecom" grupa piedāvā elektroniskās saziņas risinājumus mājsaimniecībām, maziem un vidējiem uzņēmumiem, valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī korporatīvajiem klientiem.

"Lattelecom" grupā ir seši uzņēmumi - "Lattelecom", "Lattelecom BPO" un tā meitasuzņēmums "BPO Baltic", "Citrus Solutions", "Lattelecom Technology" un "Baltijas Datoru akadēmija". "Lattelecom" pieder arī 23% LMT daļu.