"ReTV": "Vidzemes TV" un "Re Media" nosaukumu maiņa īstenota, lai precīzāk atspoguļotu katra medija darbību

Rīga, 13.marts, LETA. Kompāniju SIA "Vidzemes TV" (iepriekš SIA "Valmieras TV") un SIA "Re Media" (iepriekš SIA "Vidzemes televīzija") nosaukuma maiņa īstenota, lai precīzāk atspoguļotu katra medija darbību, aģentūrai LETA skaidroja "ReTV" valdes priekšsēdētāja Elīna Leimane.

Viņa norādīja, ka "Vizdemes TV" ir zīmola "Vidzemes televīzija" turētājs un reāli arī darbojas kā reģionālais medijs, savukārt "Re Media" jau kopš pirmsākumiem ir zīmola "ReTV" turētājs un arī darbojas kā kanāls "ReTV" un portāls "retv.lv".

"Nosaukuma maiņa notikusi tādēļ, lai skaidri komunicētu ar saviem partneriem un klientiem, neradot lieku neizpratni par to, kas ir kas. Pēc būtības abu mediju darbībā nekas nav mainīts un arī tuvākajā nākotnē nemainīsies," uzsvēra Leimane.

Kompānija "Valmieras TV" nosaukumu uz "Vidzemes TV" nomainīja 10.martā, kamēr "Vidzemes televīzija" par "Re Media" kļuva 9.martā, liecina informācija "Firmas.lv".

Jau vēstīts, ka "Re Media" kopš šā gada februāra vidus ir tikai viens īpašnieks - Jurģis Ābele, kamēr pirms tam līdzīpašnieks bija arī Ingemārs Vekteris, kuram piederēja 30,02% kapitāldaļu.

2021.gadā "Re Media" strādāja ar 629 851 eiro apgrozījumu, kas ir par 1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga 7,8 reizes un bija 20 410 eiro. 

"Re Media" reģistrēta 2010.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro.

Savukārt "Vidzemes TV" vienīgā īpašniece ir SIA "VRPB", kuras kapitālā 85,98% pieder Ābeles uzņēmumam SIA "BADEB", kamēr 7,37% īpašnieks ir Indulis Āboltiņš, bet 3,4% īpašnieks ir Atis Sausnītis. Kompānija "VRPB" ir vienīgais īpašnieks arī tādiem uzņēmumiem kā SIA "Valmieras tirgus" un SIA "Valmieras lielveikals", kas pārvalda tirdzniecības centru "Valleta".

"Vidzemes TV" 2021.gadā strādāja ar 276 510 eiro apgrozījumu, kas ir par 4,2% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga vairākkārt - līdz 94 347 eiro.

"Vidzemes TV" reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 88 787 eiro.