Līdzdalības kampaņā "Dari savu pilsētu labāku!" noskaidroti finansējuma saņēmēji

Rīga, 12.janv., LETA. Sabiedrības līdzdalības kampaņā "Dari savu pilsētu labāku!" finansējumu savu ideju realizēšanai ieguvuši dalībnieki no Rīgas, Gulbenes novada un Jēkabpils novada, aģentūru LETA informēja kampaņas organizatori.

Organizatori norāda, ka ar zīmola "Mežpils alus" finansējumu un atbalstu tiks realizētas trīs iedzīvotāju idejas - atpūtas dārzs Ancenes ciemā, Sarkanais tunelis Sarkandaugavā un viedais soliņš un velo apkopes stacija Gulbenes novadā. Uzvarētāji savas idejas īstenos līdz šī gada 9.augustam.

Kampaņas kopējais balvu fonds bija līdz 30 000 eiro, savukārt viena projekta finansējums - līdz 10 000 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Kampaņas organizatoru pārstāve aģentūrai LETA norādīja, ka katrs iesniegums bija veidots, maksimāli pietuvinoties lielākajai iespējamajai summai, un katram projektam provizoriski piešķirti 10 000 eiro.

Projekta ietvaros Sarkandaugavas attīstības biedrība ielu mākslinieku Daiņa Rudens un Ērika Caunes izpildījumā plāno apgleznot Sarkandaugavas tuneli ar dabas un cilvēku radītām tēmām, kas iedzīvotājiem asociējas ar vārdu "sarkans" - tomātiem, zemenēm, pīlādžiem, magonēm, rozēm, sarkankrūtīti, pandu un citām tēmām.

Kā atzīmē biedrības pārstāve Linda Veisa, tuneļa apgleznošana radīs ne tikai vēl vienu radoši sakārtotu vietu, bet arī izglītojoši informēs par maz izprasto ielu mākslas žanru

Savukārt Jēkabpils novada Asares pagasta Ancenes ciemā biedrība "Kopā 2" veidos atpūtas dārzu.

"Kopā 2" vadītāja Santa Ašaka norāda, ka Ancenes ciemā trūkst vietas, kur iedzīvotājiem pulcēties atpūtas un svētku brīžos, jo nav ne parka, ne kultūras nama. Ciemā tiks izveidota izglītojoša dabas taku ar ģeogrāfiski tipiskās faunas vides objektiem, aktivitāšu taka dažāda vecuma apmeklētājiem, multifunkcionāla pergolas tipa lapene un īpaši iekārtota ugunskura vieta.

Tāpat atbalstu ir guvusi arī ideja par viedo soliņu un velo apkopes staciju pie Gulbenes novada bibliotēkas ēkas.

Idejas autori norāda, ka regulāra velosipēda apkope neprasa sevišķas iemaņas, bet tā nav iespējama bez attiecīgajiem instrumentiem un bieži nepieciešama tieši atrodoties ceļā. Savukārt bibliotēkas direktore Sabīne Jefimova norāda, ka soliņš ne tikai pievērsīs uzmanību zaļajiem pārvietošanās veidiem, bet, iespējams, mudinās iedzīvotājus biežāk apmeklēt arī bibliotēku.

LETA jau vēstīja, ka, lai motivētu Latvijas iedzīvotājus iesaistīties apkārtējās vides sakopšanā un labiekārtošanā, AS "Aldaris" ar zīmolu "Mežpils" aicināja iedzīvotājus pieteikties līdzdalības kampaņai "Dari savu pilsētu labāku!".

Kampaņas ietvaros interesenti tika aicināti iesniegt savu ideju apkārtnes labiekārtošanai kādā no kategorijām - aktīvās atpūtas iespēju veicināšana, vides pieejamības uzlabošana, atpūtas vietu sakopšana un labiekārtošana, informatīvi izglītojošu vietu izveide vai labiekārtošana vai cits.

Kompānija "Aldaris" ir Dānijas alus ražotāja "Carlsberg" grupas uzņēmums, taču "Aldara" vienīgā īpašniece ir Zviedrijas "Carlsberg Sweden Holding 2". Kompānija "Aldaris" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 37,671 miljons eiro.

2021.gadā alus ražotājs "Aldaris" strādāja ar 21,568 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,8% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas zaudējumi samazinājās par 26,7% un bija 2,077 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.