Mežsaimniecības uzņēmuma "Sodra mežs" apgrozījums pērn sarucis par 4,9%

Rīga, 24.nov., LETA. Mežsaimniecības uzņēmuma SIA "Sodra mežs" apgrozījums 2021.gadā bija 17,548 miljoni eiro, kas ir par 4,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās 3,7 reizes - līdz 2,56 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījuma kritums ir saistīts ar pieprasījuma samazināšanos pēc papīrmalkas un malkas, kā arī cenu kritumu 2021.gada pirmajā ceturksnī.

Tāpat vadības ziņojumā norādīts, ka kompānija pērn turpināja iegādāties jaunus meža īpašumus ar nolūku konsolidēt apsaimniekojamās platības un palielināt resursu ieguves avotus mātes uzņēmumam piederošajām rūpnīcām.

Vienlaikus vadības ziņojumā teikts, ka Covid-19 pandēmijas ietekme uz mežkopību bija nebūtiska.

Kompānijas vadība paredz, ka 2022.gadā papīrmalkas pārdošanas apjomi saglabāsies augstā līmenī un pieaugs mežizstrādes apjomi. Tāpat "Sodra mežs" iegādāsies jaunus mežu īpašumus un turpinās mežu kopšanu.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, 2020.gadā "Sodra mežs" apgrozījums samazinājās par 24,9% un bija 18,466 miljoni eiro, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par gandrīz divām reizēm - līdz 692 654 eiro.

Kompānija ir reģistrēta 2006.gadā, un tās pamatkapitāls ir 14,392 miljoni eiro. "Sodra mežs" pilnībā pieder Zviedrijas kompānijai "Sodra Skogsagarna Ekonomisk Forening".