Varakļānos no decembra dubultosies maksa par apkuri

Rīga, 10.nov., LETA. Varakļanos no šā gada 1.decembra apkures tarifs dubultosies, liecina Varakļānu novada domes sēdes lēmums.

Pašlaik iedzīvotāji par SIA Varakļānu "Dzīvokļu komunālais uzņēmums" ražoto apkuri maksā 51,10 eiro par vienu megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), savukārt no 1.decembra viņiem šis pakalpojums maksās 103,41 eiro par MWh bez PVN.

Pašvaldība norāda, ka tarifa aprēķins ir veikts, ņemot vērā faktiskās siltumapgādes izmaksas iepriekšējā periodā un energoresursu - elektroenerģijas, kurināmā -, materiālu un darbaspēka izmaksu pieaugumu.

Pašvaldība skaidro, ka valsts kompensācija centralizētajai siltumapgādei tiks piemērota 50% apmērā no cenas, kas pārsniegs 68 eiro/MWh, kas attiecināms uz kompensējamo daļu - to automātiski piemērojot ikmēneša rēķinā līdz nākamā gada 30.aprīlim.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA Varakļānu "Dzīvokļu komunālais uzņēmums" apgrozījums pērn bija 0,54 miljoni eiro. Uzņēmuma zaudējumi sasniedza 18 566 eiro. Uzņēmums dibināts 1992.gadā un tā kapitāldaļu turētājs ir Varakļānu novada pašvaldība. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2 115 916 eiro.