Turpinās iztiesāt "Baltijas aviācijas sistēmu" valdes locekļu krimināllietu par kaitējuma nodarīšanu uzņēmumam

Rīga, 22.sept., LETA. Rīgas apgabaltiesa šodien plkst.10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā SIA "Baltijas aviācijas sistēmas" (BAS) valdes locekļi apsūdzēti par kaitējuma nodarīšanu uzņēmumam, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Iepriekšējā tiesas sēdē tika pabeigta tiesas izmeklēšana un uzsāktas debates, noklausoties prokuroru un vienu no aizstāvjiem.

Šodienas tiesas sēdē plānots uzklausīt otru aizstāvi, kā arī replikas.

Divi kādreizējie BAS valdes locekļi Edijs Ziediņš un Jānis Bankovs pārsūdzējuši pirmās tiesas instances spriedumu, ar kuru viņiem par kaitējuma nodarīšanu uzņēmumam piespriedusi reālu brīvības atņemšanu.

Iepriekš pirmās instances tiesa Ziediņam piesprieda brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem un sešiem mēnešiem, atņemot tiesības ieņemt valdes locekļa amatus komercsabiedrībās uz diviem gadiem, kā arī 7500 eiro naudas sodu.

Tāpat tiesa nolēma piedzīt no Ziediņa par labu BAS pieteikto materiālā kaitējuma kompensāciju 48 661 eiro apmērā.

Bankovam tiesa piesprieda brīvības atņemšana uz vienu gadu, kā arī atņemt tiesības ieņemt valdes locekļa amatus komercsabiedrībās uz diviem gadiem, un naudas sodu 7500 eiro apmērā.

Prokuratūras mājaslapā teikts, ka abiem apsūdzētajiem valdes locekļiem bija tiesības pārstāvēt BAS atsevišķi, kā arī rīkoties ar uzņēmuma finanšu līdzekļiem, kas atradās viņu pārziņā.

Pretēji uzņēmuma interesēm apsūdzētie savā starpā vienojās un noslēdza pārstāvības līgumus, nosakot par to katram ikmēneša atlīdzību un vienreizēju kompensāciju. Tādā veidā apsūdzētie, mantkārīgu motīvu vadīti, pārsniedzot savas pilnvaras, personu grupā nodarīja būtisku kaitējumu BAS vairāk nekā 88 315 eiro apmērā.

Turklāt viens no apsūdzētajiem papildus piesavinājās BAS finanšu līdzekļus - 160 000 eiro - un pēc tam veica šo noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizāciju, teikts prokuratūras paziņojumā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka BAS 2018.gada augustā sākts likvidācijas process. Laikā no 2010. līdz 2012.gadam uzņēmums daļēji piederēja kādreizējam "airBaltic" vadītājam Bertoltam Flikam. Tāpat starp uzņēmuma īpašniekiem bija "Krājbankas" meitasuzņēmums "Atlantijas biroji" un "Taurus Asset Management Fund Limited".

Fliks darbu lidsabiedrībā pēc toreizējo akcionāru - Latvijas valsts un BAS - vienošanās pameta 2011.gada rudenī, kad kļuva skaidrs, ka lidsabiedrības zaudējumi ir sasnieguši rekordapjomus.

Pret Fliku arī bija sākta krimināllieta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, taču to jau pirms vairākiem gadiem prokuratūra izbeidza.

Ziediņš uzņēmuma valdē bija laikā no 2012. līdz 2015.gadam, bet Bankovs - no 2012. līdz 2014.gadam.