Finanšu tehnoloģiju uzņēmums "Sun Finance" emitēs obligācijas 50 miljonu eiro apmērā

Rīga, 21.sept., LETA. Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmums "Sun Finance" plāno emitēt obligācijas 50 miljonu eiro apmērā, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

Piesaistītos līdzekļus plānots investēti uzņēmuma attīstībā, kā arī novirzīti "Sun Finance" iepriekš emitēto obligāciju refinansēšanai.

Obligācijas investoriem tiek piedāvātas slēgta piedāvājuma veidā ar minimālo ieguldījuma summu 100 000 eiro. Esošajiem investoriem, kuru īpašumā ir obligācijas ar dzēšanas termiņu 2022.gada 30.septembrī, piedāvāta iespēja apmainīt esošās obligācijas pret jaunajām.

Līdzīgi kā iepriekšējās divas emisijas, arī šo obligāciju emisiju uzņēmums plāno iekļaut biržas "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North".

"Iegūto finansējumu pamatā novirzīsim produktu klāsta paplašināšanai un jaunu tirgu apgūšanai," min "Sun Finance" dibinātājs un vadītājs Toms Jurjevs.

Obligāciju emisiju organizē "Signet Bank". 

Kopš darbības sākuma 2017.gadā "Sun Finance" kopējais izsniegto aizdevumu apmērs ir pārsniedzis 1,5 miljardus eiro, informē kompānijā. 

"Sun Finance" ir finanšu tehnoloģiju uzņēmums, kas nodrošina tiešsaistes patērētāju finansēšanas pakalpojumus. Uzņēmums darbojas septiņās valstīs, savukārt tā centrālais birojs atrodas Rīgā. Biržas alternatīvajā tirgū "First North" šobrīd ir iekļautas divas AS "Sun Finance Group" saistītā uzņēmuma "Sun Finance Treasury Limited" obligāciju emisijas.

"Sun Finance" izveidoja Jurjevs un Emīls Latkovskis. "Sun Finance Group" patiesais labuma guvējs, pēc "Firmas.lv" datiem, ir Aigars Kesenfelds.