Notiks forums par digitalizācijas tendencēm sabiedrībā un pašvaldībās

Rīga, 20.sept., LETA. Šodien notiks pašvaldību forums "Pašvaldība - digitālās sabiedrības veidotāja" ar mērķi vairot ideju, zināšanu un pieredzes apmaiņu pašvaldību vidū, dalīties ar labo praksi, kā arī diskutēt par aktuālajiem izaicinājumiem un sasniegumiem digitālas sabiedrības veidošanā, aģentūru LETA informē uzņēmumā SIA "ZZ Dats".

"ZZ Dats" direktors Edžus Žeiris norāda, ka "digitālā pratība iedzīvotāju vidū aizvadītajos gados ir ievērojami palielinājusies, līdz ar to pašvaldību pakalpojumu pieejamība digitālā veidā ir aizvien svarīgāka!"

Tāpat viņš norāda, ka pašvaldības uzkrāj arvien vairāk datu un tos atbilstoši izmantojot, dod iespēju pašvaldību darbiniekiem analizēt dažādu notikumu kopsakarības un pieņemt ātrākus, atbilstošākus lēmumus.

"Swedbank" Valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Ilze Kukute norāda, ka pandēmijas izaicinājumi parādīja, cik nozīmīga ir izglītošana digitālās pratības, prasmju pilnveidošanā, informācijas tehnoloģiju lietošanā. "Pašvaldības seko sabiedrības pieprasījumam pēc digitāli pieejamiem, klientiem ērtiem pakalpojumiem, un šajā forumā mēs dzirdēsim daudz praktiskus piemērus kā Latvijas pašvaldības ir ieviesušas šos pakalpojumus."

Forumā par aktuālām tēmām stāstīs un diskutēs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Valsts pārvaldes pakalpojumu attīstības departamenta direktors Uģis Bisenieks, Ropažu novada domes priekšsēdētājas otrais vietnieks Haralds Burkovskis, pārstāvji no SIA "MobillyTX", "ZZ Dats" un "Swedbank".

Savā pieredzē dalīsies Dienvidkurzemes novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Vārna, Baltijas korporatīvās pārvaldības pārstāvis Andris Grafs, "Cert.lv" kiberdrošības eksperts Kristiāns Teters, Valsts Reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) Informācijas sistēmu drošības pārvaldības nodaļas vadītājs Arnis Vārslavs un SIA "IT Centrs" dibinātājs Agris Krusts.

Forumā "Pašvaldība - digitālās sabiedrības veidotāja" paredzēts, ka klātienē un attālināti piedalīsies vairāk nekā 200 dalībnieki.

Forumu organizē "ZZ Dats" sadarbībā "MobillyTX". Forumu atbalsta "Swedbank", foruma informatīvais partneris -  "Latvijas Pašvaldību savienība".

Foruma "Pašvaldība - digitālās sabiedrības veidotāja" sākums ir plkst.10. Tiešraide un plašāka informācija pieejama pasākuma mājaslapā.

Kompānija "ZZ Dats" reģistrēta 1995.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 35 571 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmums pieder Mārim Ziemam (52,5%) un Ingai Ziemai (47,5%).