LMT klienti ierindojušies devītajā vietā pasaulē pēc mobilo datu patēriņa apjoma

Rīga, 19.sept., LETA. Mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmuma SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) klienti ierindojušies devītajā vietā pasaulē pēc mobilo datu patēriņa apjoma uz vienu SIM karti 2021.gadā, liecina datu analītikas uzņēmuma "Tefficient" veiktais pētījums.

Vienlaikus Eiropā uzņēmuma klienti ieņem piekto vietu.

Kā norāda LMT pārstāvi, tas ļāvis uzņēmumam kļūt par līderi Baltijā kopējā tīklā pārraidītā datu apjoma ziņā. No vairāk nekā 150 mobilo telekomunikāciju tīkliem Eiropā LMT ir ierindojies "Top 30" pēc pārraidītā datu apjoma.

Kā liecina "Tefficient" publicētā analīze, LMT vidējais datu patēriņš uz vienu SIM karti 2021.gadā bija 26,8 gigabaiti. Tikmēr Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) dati liecina, ka Latvijā vidējais interneta apjoms, kas patērēts lietojot mobilo internetu telefonā, bija 18 gigabaiti mēnesī uz vienu pieslēgumu.

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka "Tefficient" pētījums apliecina to, ka pēdējos gados mobilais internets Latvijas iedzīvotājiem kļuvis par neatņemu dzīves sastāvdaļu. Lai gan īpaši strauji mobilo datu patēriņš pieaudzis Covid-19 pandēmijas laikā, kad lielākā daļa iedzīvotāju pārgāja uz darbu un mācībām attālināti, paradums intensīvi izmantot mobilo internetu saglabājies arī pēc klātienes pasākumu ierobežošanas beigām.

"Šobrīd redzam, ka arvien vairāk klientu novērtē priekšrocības, ko sniedz jaudīga, stabila mobilā interneta pieejamība gan datoros, gan telefonos," norāda Binde.

Pērn LMT infrastruktūras, tīkla un tehnoloģiju attīstībā ieguldīja 33,6 miljonus eiro.

"2021.gadā LMT koncerns strādāja ar 252,907 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga par 21,6% un bija 33,105 miljoni eiro. Vienlaikus koncerna māteskompānijas apgrozījums 2021.gadā bija 159,833 miljoni eiro, kas ir par 4,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 16,3%, sasniedzot 31,024 miljonus eiro.

LMT reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 817 000 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. LMT kapitālā 49% pieder "Telia Company" un tās meitasfirmai "Sonera Holding", pa 23% akciju pieder SIA "Tet" un Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, bet 5% - SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"". "Telia Company" pieder 49% "Tet" kapitāldaļu, bet Latvijas valstij "Possessor" personā - 51%.