Iepakojuma ražotāja "Polipaks" apgrozījums pērn pieaudzis par 15,9%

Rīga, 4.aug., LETA. Iepakojuma ražotāja SIA "Polipaks" apgrozījums pagājušajā gadā pieaudzis par 15,9%, sasniedzot 55,624 miljonus eiro, kamēr kompānijas peļņa samazinājās par 27,2% un bija 715 099 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn palielināti gan ražošanas apmēri, gan vairumtirdzniecības apmēri, turklāt tas noticis gan Latvijā, gan eksporta tirgos. Pērn uzņēmumā palielināts arī darbinieku skaits, līdz ar to palielinājās izdevumi darba algai.

Pērn uzņēmuma pētniecības un attīstības departaments turpināja darbu pie jaunu produktu ar augstu pievienoto vērtību attīstības. Šim nolūkam 2021.gadā tika veiktas investīcijas jaunu inovatīvu tehnoloģisko iekārtu iegādei.

Covid-19 pandēmija nav atstājusi būtisku negatīvu ietekmi uz uzņēmuma darbības rezultātiem, teikts vadības ziņojumā, norādot, ka uzņēmumam izdevies saglabāt piegādes ķēdes, un, pēc ierobežojumu atcelšanas, uzņēmums turpina jaunu eksporta tirgu apgūšanu.

Pret Krieviju un Baltkrieviju vērstās sankcijas daļēji ietekmējušas "Polipaks" saimniecisko darbību, tomēr uzņēmumam izdevies maksimāli samazināt to ietekmi, savlaicīgi sākot iekšējo procesu pārskatīšanu un optimizēšanu.

2020.gadā "Polipaks" strādāja ar 47,99 miljonu eiro apgrozījumu un guva 981 741 eiro peļņu.

Kompānija "Polipaks" reģistrēta 1996.gadā, un tās pamatkapitāls ir 7 459 440 eiro. 2019.gada oktobrī par "Polipaks" vienīgo īpašnieku kļuva kompānija "KFF Holding", taču uzņēmuma patiesais labuma guvējs joprojām ir Andrejs Kologrejevs. "Polipaka" uzņēmumu grupā ir iepakojuma ražotāja SIA "Polipaks", iepakojuma tirgotāja SIA "Multipack" un Mārupes ražotnes projekta realizētāja "Polipaks NT".