"Livonia Print" apgrozījums pērn audzis par 14,1%

Rīga, 22.jūn., LETA. Poligrāfijas uzņēmums SIA "Livonia Print" pagājušajā gadā strādāja ar 74,448 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,1% vairāk nekā 2020.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās 2,5 reizes un bija 1,605 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka eksports joprojām ir "Livonia Print" galvenais pārdošanas virziens. 2021.gadā eksportēti gandrīz 100% no saražotās produkcijas. Tostarp būtiski auguši pārdošanas apmēri Vācijā, sasniedzot 28% no kopējā apgrozījuma, un Lielbritānijā, sasniedzot 9,5% no kopējā apgrozījuma. 2021.gadā "Livonia Print" strādāja ar gandrīz 700 klientiem no vairāk nekā 20 valstīm.

Pagājušajā gadā "Livonia Print" veica papildu investīcijas digitālās ražošanas nodaļā, uzlabojot gan telpas, gan uzstādot jaunākās paaudzes digitālās drukas iekārtas. Tas ļāva piesaistīt jaunus klientus nelielu metienu augstas kvalitātes grāmatu ražošanai.

Atbilstoši Eiropas grāmatu izdevniecību tendencei atteikties no Āzijas tipogrāfiju pakalpojumu izmantošanas, "Livonia Print" pērn investēja jauna produkta - bērnu grāmatu ar kartona lapām - ražošanas iekārtās. Līdz ar to bija nepieciešams palielināt darbinieku skaitu un viņus apmācīt. Uzņēmuma darbinieku skaits gada beigās sasniedza 684.

Vadības ziņojumā teikts, ka 2022.gada pirmajā ceturksnī uzņēmums strādāja plānotā budžeta ietvaros. Ukrainā notiekošais karš un ar to saistītās sankcijas, kas vērstas pret Krieviju, var ietekmēt Eiropas un pasaules ekonomiku. Vadības ziņojumā norādīts, ka "Livonia Print" nav būtisku tiešo darījumu ar Ukrainu, Krieviju vai Baltkrieviju, tomēr ietekme uz vispārējo ekonomisko situāciju var prasīt pieņēmumu un aplēšu pārskatīšanu un var radīt būtiskas korekcijas noteiktu aktīvu un saistību uzskaitē nākamajā darbības gadā.

2020.gadā "Livonia Print" apgrozījums bija 65,258 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa sasniedza 3,98 miljonus eiro.

Kompānija reģistrēta 2006.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,5 miljoni eiro. "Livonia Print" kapitālā 96,53% pieder Norvēģijas pilsonim Trondam Ērikam Isaksenam, bet 3,47% - Zanei Blūmai-Johansonei.