"ZAAO" apgrozījums pirmajā ceturksnī pieaudzis par 16,7%

Rīga, 13.jūn., LETA. Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA "ZAAO" šogad pirmajā ceturksnī strādāja ar 2,409 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,7% vairāk nekā attiecīgajā periodā pirms gada, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 3%, sasniedzot 90 847 eiro, liecina uzņēmuma publiskotie operatīvie pārskati.

"ZAAO" izpilddirektore Ieva Barutina aģentūrai LETA skaidroja, ka apgrozījuma palielinājumu salīdzinājumā ar 2021.gada pirmo ceturksni ir ietekmējušas izmaiņas Dabas resursu nodokļa likmē, kas palielinājās no 65 eiro līdz 80 eiro par katru apglabāto tonnu poligonā "Daibe" un tiek iekļauta atkritumu apsaimniekošanas maksā.

Vienlaikus Barutina sacīja, ka šī gada pirmajā ceturksnī veikti būtiski ieguldījumi atkritumu savākšanas konteineru parka atjaunošanā un papildināšanā, tostarp iegādāti gan sadzīves atkritumu savākšanas konteineri, gan arī liela izmēra un būvniecības atkritumu savākšanas konteineri, kā arī iegādāta atkritumu savākšanas automašīna, kas paredzēta darbam Saulkrastu novada dārzkopības biedrību teritorijās.

Turpmāk "ZAAO" plāno turpināt Bioloģiski noārdāmo atkritumu rūpnīcas būvniecības projekta realizāciju, kā arī plāno uzsākt ceturtās atkritumu krātuves izbūves darbus reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā "Daibe".

Vienlaikus šajā gadā uzsākta ar dabasgāzi darbināmu (CNG) automašīnu ekspluatācija, lai nodrošinātu poligona darbības nepārtrauktību.

Jau vēstīts, ka "ZAAO" koncerns pērn strādāja ar 10,147 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa pieauga 5,1 reizi, sasniedzot 374 124 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

"ZAAO" pieder Valmieras pilsētas pašvaldībai, Pārgaujas, Limbažu, Cēsu, Smiltenes, Viļakas, Baltinavas, Rugāju, Balvu, Apes, Saulkrastu, Krimuldas, Naukšēnu, Jaunpiebalgas, Beverīnas, Vecpiebalgas, Mazsalacas, Raunas, Līgatnes, Amatas, Kocēnu, Alojas, Rūjienas, Burtnieku, Salacgrīvas, Priekuļu, Valkas un Strenču novadu pašvaldībām.