No jūnija Baložos par 15,8% pieaugs siltumenerģijas tarifs

Rīga, 16.maijs, LETA. No 1.jūnija Baložos par siltumenerģiju būs jāmaksā 72,46 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 15,8% vairāk nekā līdz šim, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

SIA "Baložu komunālā saimniecība" kopš 2021.gada 1.decembra piemēro pašas noteikto siltumenerģijas gala tarifu 62,55 eiro par MWh, kas apstiprināts SPRK.

Siltumenerģijas tarifa pieaugums Baložos no jūnija saistīts ar iepirktās siltumenerģijas no SIA "Baložu siltums" izmaksu pieaugumu galvenokārt šķeldai un nelielā apmērā arī dabasgāzei. SPRK izvērtējusi arī "Baložu siltums" noteikto siltumenerģijas ražošanas tarifu, kas SPRK tika iesniegts 21.aprīlī. Apstiprinātajā tarifā no saražotā siltumenerģijas daudzuma, izmantojot šķeldu, plānots saražot 94% apmērā, bet, izmantojot dabasgāzi - 4%.

Abiem komersantiem ar SPRK 2019. un 2020.gada lēmumiem piešķirtas tiesības piemērot pašu noteiktos siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifus, ja mainās noteiktas izmaksas veidojošās pozīcijas, proti, "Baložu siltums" - ja mainās kurināmā, bet "Baložu komunālā saimniecība" - iepirktās siltumenerģijas cena.

Savukārt gadījumā, ja šo izmaiņu rezultātā tarifs samazinās, komersantiem ir pienākums noteikt zemāku tarifu. Pretējā gadījumā SPRK var rosināt tarifa pārskatīšanu vai atcelt šos lēmumus.

Ievērojot izmaksu pieaugumus, abi komersanti 21.aprīlī SPRK iesniedza piedāvāto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinus un pamatojumu jaunajiem tarifiem - "Baložu siltums" par saražoto siltumenerģijas tarifu, savukārt "Baložu komunālā saimniecība" - par siltumenerģijas gala tarifu lietotājiem. Veicot izvērtējamu, SPRK secināja, ka noteiktie tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "Baložu komunālā saimniecība" 2020.gadā strādāja ar 2,308 miljona eiro apgrozījumu un 23 959 eiro peļņu. Uzņēmums pilnībā pieder Ķekavas novada domei. Tas reģistrēts 1994.gadā, kompānijas pamatkapitāls ir 3,621 miljons eiro.