Turpinās iztiesāt lietu pret uzņēmēju un bijušo policijas iecirkņa priekšnieku par "aplokšņu algu" izmaksāšanu

Rīga, 10.maijs, LETA. Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien plkst.9.30 turpinās skatīt krimināllietu, kurā uzņēmējs un bijušais policijas iecirkņa priekšnieks apsūdzēts par "aplokšņu algu" izmaksāšanu divu uzņēmumu darbiniekiem un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, aģentūru LETA informēja tiesā.

Saskaņā ar apsūdzību, uzņēmumu atbildīgā persona ar tās darbinieka atbalstu laikā no 2016.gada janvāra līdz 2017.gada jūlijam izvairījās no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas 218 440 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Savukārt laikā no 2016.gada aprīļa līdz 2017.gada jūlijam uzņēmuma darbiniekiem izmaksāja "aplokšņu algas", tādējādi pārkāpjot darba samaksas noteikumus.

Uzņēmuma darbinieki "aplokšņu algās" ik mēnesi saņēma, sākot no pāris eiro līdz pat vairākiem simtiem eiro. Vienā no mēnešiem uzņēmuma darbiniekiem kopumā tika izmaksātas "aplokšņu algas" pat 6476 eiro apmērā.

Turklāt šajā kriminālprocesā tika sākts process attiecībā pret vienu no uzņēmumiem par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu, jo konstatēts, ka aplokšņu algu izmaksa un izvairīšanās no nodokļu nomaksas veikta tā interesēs.

Tiesas informatīvā sistēma liecina, ka lietā apsūdzēts Edgars Mētra un Rolands Strauts.

"Aizliegtais paņēmiens" 2017.gadā ziņoja, ka Valsts ieņēmumu dienests par aplokšņu algu maksāšanu darbiniekiem aizturējusi apsardzes kompānijas "Verge" īpašnieku Mētru un bijušo Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Zemgales iecirkņa priekšnieku Strautu.

Valsts policijā aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka Strauts savulaik ieņēma Rīgas reģiona pārvaldes Zemgales iecirkņa priekšnieka amatu, taču 2016.gadā no dienesta atvaļināts. Iecirkņa priekšnieka pienākumus viņš nepildīja jau no 2015.gada.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Verge" 2018.gadā apturēta saimnieciskā darbība.