VID prasa ""Ozo" ledushalles" apsaimniekotājam atmaksāt izmaksātos Covid-19 atbalsta līdzekļus

Rīga, 3.maijs, LETA. Valsts ieņēmumu dienests (VID) prasa ""Ozo" ledushalles" apsaimniekotājam SIA "GRB investīcijas" atmaksāt uzņēmumam izmaksātos Covid-19 atbalsta līdzekļus 47 149 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja "GRB investīcijas" valdes loceklis Dainis Liepiņš.

Viņš uzsver, ka, pēc VID lēmuma atprasīt izmaksātos Covid-19 atbalsta līdzekļus, kā arī uzņēmuma un tā īpašnieku nekustāmo īpašumu aresta, dažādu liegumu un apgrūtinājumu piemērošanas, ir apdraudēta turpmāka "Ozo" ledushalles pastāvēšana.

Liepiņš informē, ka viņš ir vērsies tiesā ar prasību atcelt VID lēmumus, kā arī atklātā vēstulē par VID rīcību informējis premjeru Krišjāni Kariņu (JV), finanšu ministru Jāni Reiru (JV), ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu (NA), kā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

Viņš norāda, ka saņemtais valsts atbalsts Covids-19 krīzes situācijas pārvarēšanai pilnībā tika novirzīts, lai segtu "Ozo" ledushalles darbinieku atalgojumu, segtu izmaksas par halles uzturēšanu tehniskā kārtībā (galvenokārt par ledus saldēšanas mašīnu patērēto elektroenerģiju) un nodokļu maksājumus. Apgrozāmie līdzekļi netika izmantoti nekāda veida uzņēmējdarbības attīstībai vai jebkādām citām lietām, kas varētu radīt priekšstatu, ka atbalsts tiek saņemts un izlietots nepamatoti.

No 2021.gada maija līdz 2021.gada decembrim "GRB investīcijas" vērsās ar iesniegumiem VID atbalsta saņemšanai apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai par periodu no 2020.gada novembra līdz 2021.gada decembrim, kopumā atbalsta maksājumos saņemot 47 149,1 eiro. Iesniedzot VID pēdējo iesniegumu par atbalsta saņemšanu apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai par 2021.gada novembri ar lūgumu piešķirt apgrozāmos līdzekļus, VID izskatījis "GRB investīcijas" iesniegumu, un pieņēmis pilnībā pretēju lēmumu visiem iepriekšējiem, klāsta Liepiņš.

VID pārstāvji aģentūrai LETA skaidroja, ka Covid-19 pandēmijas trešajā vilnī atbalsts uzņēmumam tika atteikts, jo tika konstatēts, ka "GRB investīcijas" ir vairāk saistīto uzņēmumu un arī strādājošo darbinieku, nekā uzņēmuma iesniegumā VID norādīts. Tādējādi atbalsts par trešo vilni uzņēmumam atteikts.

Līdz ar to VID atprasīja jau piešķirto atbalstu arī par pandēmijas otro vilni, kas tika piešķirts, paļaujoties uz to, ka uzņēmuma iesniegtie dati VID ir korekti.

"To, cik strādājošie drīkst kopumā būt atbalsta prasītāja saistītajos uzņēmumos, lai varētu pretendēt uz atbalstu, nosaka Eiropas Savienības (ES) regula, nevis VID interpretācija," uzsver VID pārstāvji.

Savukārt Liepiņš norāda, ka uzņēmums un tā daļu turētāji šo pieņēmumu vērtē kā absurdu, jo patiesībā uzņēmums kopā nodarbina sešus darbiniekus, un, tikai summējot visus ar "GRB investīcijas" saistīto uzņēmumu, kas ir atsevišķas juridiskās personas un darbojas pilnīgi nesaistītās nozarēs, darbiniekus, to skaits pārsniedz 50, proti, 54 darbinieki.

Turklāt, norāda Liepiņš, vēl tikai viens no saistītajiem uzņēmumiem ir pieteicies un saņēmis valsts atbalstu, kamēr pārējie uz atbalstu no valsts Covid-19 krīzes situācijā nav nedz pieprasījuši, nedz saņēmuši.

Liepiņš norāda, ka neesot veiktas nekādas maldinošas darbības, uzņēmums esot rīkojies saskaņā ar normatīviem un ir pilnībā pārliecināts par savu taisnību, ko gatavs pierādīt arī tiesā. 

Kompānija "GRB investīcijas" 2020.gadā strādāja ar 644 629 eiro apgrozījumu un cieta 31 783 eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmums "GRB investīcijas" reģistrēts 2003.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Liepiņš (49%) un Dace Liepiņa 51%).