"Būvuzņēmuma restaurators" apgrozījums pērn samazinājies par 9,9%

Rīga, 29.apr., LETA. Restaurācijas uzņēmuma AS "Būvuzņēmums restaurators" apgrozījums pērn bija 4,772 miljoni eiro, kas ir par 9,9% mazāk nekā 2020.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga 2,3 reizes un sasniedza 230 874 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījuma samazinājums pērn skaidrojams ar atsevišķu objektu īslaicīgu dīkstāvi, kā arī ar atsevišķu pasūtījuma līgumu neiegūšanu.

Tāpat darbību ietekmējis atsevišķu materiālu cenu kāpums un atsevišķu materiālu piegādes laika kavēšanās. Vairākām materiālu grupām piegādes laiks nav bijis prognozējams izejvielu trūkuma dēļ ražotāju pusē. 

Lielākie "Būvuzņēmuma restaurators" sadarbības partneri pērn bija VAS "Valsts nekustamie īpašumi", VAS "Tiesu namu aģentūra", Rundāles pils muzejs, Jēkabpils novada pašvaldība, SIA "Kvadrum", SIA "Woltec" un SIA "Erbauer group".

Vadības ziņojumā teikts, ka 2022.gadā Krievijas sāktā kara Ukrainā dēļ strauji kāpušas degvielas un citu energoresursu cenas, kas izraisa izmaksu sadārdzināšanos. Uzņēmumam ir virkne 2021.gadā noslēgtu līgumu, kuros varētu rasties lielāki izdevumi, nekā sākotnēji plānots. 

Vienlaikus uzņēmums plāno saglabāt 2021.gada apgrozījuma līmeni. 

2020.gadā "Būvuzņēmuma restaurators" apgrozījums bija 5,299 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 100 076 eiro.

Kompānija "Būvuzņēmums restaurators" reģistrēta 1993.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas patiesais labuma guvējs ir Mareks Mamajs.