"Mogotel" atklājis viesnīcu Tallinas centrā

Rīga, 29.dec., LETA. Latvijas viesnīcu operators "Mogotel" šomēnes atvēris jaunu viesnīcu Tallinas centrā "Rixwell Viru Square", aģentūrai LETA pavēstīja operatora pārstāvji.

Viesnīcas ēka celta 20.gadsimta piecdesmitajos gados. Viesnīcā ir 82 numuri, restorāns, bārs un konferenču zāles. Viesnīca atrodas vienā no galvenajiem pilsētas laukumiem - Viru laukumā.

"Mogotel" pārstāvji norāda, ka Tallina ir kļuvusi par pieprasītāku tūrisma galamērķi gadu mijas sagaidīšanai, salīdzinot ar Viļņu un Rīgu.

Komentējot aizvadīto gadu tūrisma nozarē Latvijā un pārējās Baltijas valstīs, "Mogotel" kā pozitīvu tendenci izceļ to, ka pieaug iekšējais tūrisms. Tostarp "Mogotel" pārstāvji novērojuši, ka biežāk nekā pirms Covid-19 pandēmijas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tūristi izvēlas vietējās viesnīcas vai naktsmītnes kaimiņvalstīs. Tas stimulējot aktīvāku tūrisma infrastruktūras attīstību un piedāvājumu skaita palielināšanos.

"Eiropā atgriežas stingrāki ierobežojumi straujās omikrona paveida izplatības dēļ, tādēļ kopējais tūristu skaits no Eiropas, salīdzinot ar iepriekšējiem mēnešiem, būs mazāks. Savukārt Baltijas valstu ceļotāju īpatsvars un vietējo tūristu skaits, visticamāk, nemainīsies. Turklāt kopējo dinamiku būtiski ietekmēs elektrības un gāzes cenu pieaugums Eiropā, jo tā rezultātā tūrisma pakalpojumu cenas pieaugs," prognozē "Mogotel Hotel Group" izpilddirektore Jeļena Stirna.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Mogotel" reģistrēts 2011.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2845 eiro. Kompānija pieder AS "Mogotel Group", kuras vienīgais akcionārs ir Vadims Muhins.

"Mogotel" pagājušajā gadā strādāja ar 10,352 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 2,8 reizes mazā nekā 2019.gadā, savukārt kompānijas peļņa saruka 14 reizes un bija 40 960 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Mogotel Hotel Group" viesnīcu tīklā Austrumeiropā ir 16 viesnīcas trīs, četru un piecu zvaigžņu kategorijās, bet astoņi projekti ir izstrādes stadijā. No esošajām viesnīcām 11 atrodas Latvijā, trīs - Igaunijā, bet pa vienai - Ukrainā un Bulgārijā.