Tiešsaistes seminārā "Virši-A" informēs par sākotnējo akciju publisko piedāvājumu

Rīga, 26.okt., LETA. Šodien plkst.12 ar zīmolu "Virši" strādājošā degvielas mazumtirgotāja AS "Virši-A" pārstāvji tiešsaistes seminārā informēs par sākotnējo akciju publisko piedāvājumu (IPO), aģentūru LETA informēja "Virši-A".

Semināra laikā "Virši-A" plašāk iepazīstinās ar uzņēmuma līdzšinējiem darbības rādītājiem, piesaistīto līdzekļu ieguldīšanas plāniem un citām aktualitātēm ceļā uz biržu, sniedzot arī atbildes uz dalībnieku jautājumiem.

Vebināru vadīs uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Jānis Vība, kā arī uzņēmuma valdes locekle un finanšu direktore Vita Čirjevska.

Kā ziņots, parakstīšanās uz "Virši" sākotnējā publiskā piedāvājuma akcijām norisināsies no pirmdienas līdz 5.novembrim. Kopumā uzņēmums ir tiesīgs izteikt akciju publisko piedāvājumu līdz 1 509 121 akcijām ar iespēju palielināt šo apjomu vēl par 226 368 papildus akcijām. Vienas akcijas cena ir 4,49 eiro un minimālais ieguldījums ir viena akcija.

IPO rezultātā "Virši" plāno piesaistīt jaunu kapitālu līdz 6,9 miljonu eiro apmēram, lielāko daļu finansējuma novirzot alternatīvo degvielas veidu piedāvājuma un infrastruktūras pilnveidošanai, veicinot saspiestās dabasgāzes (CNG), biometāna, kā arī elektromobiļu uzlādes punktu pieejamību Latvijā. Tāpat būtisku uzmanību plānots pievērst uzņēmuma darbības ilgtspējības un efektivitātes paaugstināšanai, izstrādājot mūsdienīgus IT un saules enerģijas ieguves risinājumus.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "Virši-A" koncernā ietilpst mātessabiedrība "Virši-A", SIA "Viršu nekustamie īpašumi", SIA "Virši loģistika" un SIA "Virši Renergy".

"Virši-A" īpašnieki ir Jānis Riekstiņš, Ruta Plūme, Jānis Rušmanis, Andris Priedītis un Ilgvars Zuzulis. Atbilstoši publiskotajam 2020.gada februāra akcionāru sapulces protokolam kompānijas kapitālā Riekstiņam piederēja 23,8%, Plūmei - 23,6%, Rušmanim - 23,6%, bet Priedītim un Zuzulim piederēja pa 14,5% akciju.