"Rīgas siltums" pabeidzis siltumtīklu pārbūves pirmo posmu Ģertrūdes ielā

Rīga, 17.sept., LETA. "Rīgas siltums" pirms plānotajiem termiņiem pabeidzis siltumtīklu pārbūvi pirmajā posmā Ģertrūdes ielā - no Barona ielas līdz Akas ielai, aģentūru LETA informēja uzņēmuma Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Linda Rence.

Uzņēmums sācis otrā posma remontdarbus Ģertrūdes ielā no Akas ielas līdz Brīvības ielai.

Remontdarbu laikā rīdziniekiem tiek nodrošināts karstais ūdens, pateicoties izbūvētajiem pagaidu siltumtīkliem.

"Mums ir svarīgi nodrošināt klientiem kvalitatīvus pakalpojumus, tādēļ, neraugoties uz apjomīgajiem remontdarbiem šajā kvartālā, nodrošinām karsto ūdeni rīdziniekiem. Tāpat piesaistītie apakšuzņēmēji iespēju robežās darbu veic paātrinātā tempā, lai mēs varētu pēc iespējas ātrāk atbrīvot ielu tālākajiem labiekārtošanas darbiem, un rīdzinieki netraucēti varētu izmantot ielu," izteicies uzņēmuma valdes loceklis Uģis Osis.

Viņš skaidroja, ka Ģertrūdes ielas komunikāciju stāvoklis bija kritisks un to pierādīja atklātie bojājumi hidrauliskās pārbaudes laikā. To izraisīja notekūdeņu kanalizācijas sistēmas bojājumi, kas apjomīgo būvdarbu laikā arī tikšot sakārtota.

Atjaunošanas darbu ietvaros kanāla siltumtīkli tika pārbūvēti - bezkanāla tehnoloģijā, izmantojot rūpnieciski izolētas caurules. Rūpnieciski izolētās caurules ir būtiski energoefektīvākas nekā iepriekš izmantotās. Turklāt tās ir aprīkotas ar signalizācijas sistēmu, kas ļaus savlaicīgi uzzināt par ūdens noplūdēm no siltumtīkliem.

Arī būvdarbu otro posmu plānots pabeigt ātrāk - nevis 20.oktobrī, bet līdz 15.oktobrim.

LETA jau ziņoja, ka siltumapgādes uzņēmuma AS "Rīgas siltums" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2019.gada 1.oktobra līdz 2020.gada 30.septembrim, bija 151,874 miljoni eiro, kas ir par 2,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieaugusi 11,6 reizes - līdz 15,6 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Siltumtīklu kopējais garums ir ap 825 kilometru, no kuriem 85% ir AS "RĪgas siltums" īpašumā.

49% uzņēmuma akciju pieder Rīgas domei, 48,995% - Latvijas valstij, 2% - SIA "Enerģijas risinājumi. RIX" un 0,005 - AS "Latvenergo".