Kokapstrādes uzņēmuma "Kurekss" koncerna apgrozījums pērn sarucis par 4,5%

Rīga, 2.aug., LETA. Kokapstrādes uzņēmuma SIA "Kurekss" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 59,958 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,5% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus koncerna peļņa saruka par 21% - līdz 2,869 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka 2020.gadā "Kurekss" apgrozījuma kritums bija saistīts ar produkcijas cenas samazināšanos, kamēr ražošana nodrošināta plānotajos apmēros.

Kompānijas vadība arī atzīmē, ka pērn gatavās produkcijas realizācija bija vienmērīga, sabalansējot atlikumus noliktavā. Lai arī granulu tirgos bija liela pārprodukcija un zemas cenas, kompānijai izdevās plānoto granulu ražošanas apmēru nosegt ar realizācijas līgumiem.

Tāpat 2020.gadā pabeigti investīciju projekti zāģmateriālu ražotnes modernizēšanai.

2021.gadu kompānijas vadība prognozē finansiāli veiksmīgāku, jo būtiski pieaudzis pieprasījums pēc zāģmateriāliem un to cena.

Kompānijas konsolidētais pārskats iekļauj datus par "Kurekss" un tās meitasuzņēmumu SIA "Kurzemes granulas".

2019.gadā "Kurekss" koncerna apgrozījums bija 62,783 miljoni eiro, kas ir par 0,8% mazāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa saruka  2,4 reizes un bija 3,63 miljoni eiro.

Kompānija "Kurekss" reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 20 miljoni eiro. Kompānijas kapitāldaļas vienādās daļās pieder Arnim Apsītim un Jānim Apsītim.