precizēta - "Cēsu alus" pārdošanas apmēri atsevišķiem dzērieniem HoReCa sektorā pēdējā pusgada laikā sarukuši par 50%

(8.novembra ziņā precizēts virsraksts un 1.rindkopa.)

Rīga, 9.nov., LETA. Saistībā ar Covid-19 pandēmijas izraisīto situāciju AS "Cēsu alus" pārdošanas apmērs atsevišķiem dzērieniem HoReCa jeb viesnīcu, restorānu un kafejnīcu sektorā un publisko pasākumu jomā pēdējā pusgada laikā krities par 50%, aģentūrai LETA atzina uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone.

Viņa norādīja, ka rudenī, īpaši oktobrī un novembrī, Covid-19 izraisītās situācijas ietekme kļuvusi vēl ievērojamāka, un restorānu, kafejnīcu un bāru aktivitātes un pasūtījumu apjomi ir samazinājušies.

Tāpat Sietiņsone atzīmēja, ka negatīva ietekme jūtama arī eksporta tirgos, taču tajā pašā laikā ārvalstu tirdzniecības apjomu izdevies palielināt uz tādām valstīm kā Itālija, Slovēnija, Krievija un Īrija.

Sietiņsone uzsvēra, ka pašmāju tirgū patērētāju iepirkšanās tendences ļāva novērot "Cēsu alus" izveidotais interneta veikals, tomēr atsevišķas produktu grupas, uz kurām būtu jūtama tieša Covid-19 ietekme, izdalīt nevar. Patērētāji izvēlas "premium" klases produktus, kā arī ir gatavi izmēģināt jaunus produktus. 

"Kopumā Covid-19 ietekme, protams, ir jūtama. Mēs "Cēsu alus" darītavā esam atgriezušies pie stingriem drošības pasākumiem - ražotnē veicam pastiprinātus dezinfekcijas pasākumus, esam ierobežojuši viesu piekļuvi, darbiniekiem ir nodrošinātas sejas maskas, ir uzstādīts automātiskais temperatūras mērītājs, roku dezinfekcijas stends, esam noteikuši attālināto darbu, lai maksimāli parūpētos par savu darbinieku drošību, kā arī nodrošinātu nepārtrauktu produktu ražošanas procesu," sacīja "Cēsu alus" valdes priekšsēdētāja.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "Cēsu alus" pagājušajā gadā strādāja ar 62,575 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 3,8% - līdz 4,057 miljoniem eiro.

"Cēsu alus" pamatkapitāls ir 8,31 miljons eiro. Uzņēmuma kapitālā 99% pieder Somijas koncernam "Olvi". "Cēsu alus" darbības joma ir alus, gāzēto bezalkoholisko dzērienu, enerģijas dzērienu, sidru un alkoholisko kokteiļu ražošana un tirdzniecība, kā arī ūdens un sulu vairumtirdzniecība.