Rūpniecības nozares līderis pērn Latvijā bija "Severstal Distribution"

Rīga, 19.dec., LETA. Rūpniecības nozares uzņēmumu līdera pozīcijas pēc apgrozījuma pagājušajā gadā ieņēma metālapstrādes un metāla vairumtirdzniecības uzņēmums "Severstal Distribution" ar 675,95 miljonu eiro apgrozījumu, liecina SIA "Firmas.lv" un aģentūras LETA veidotais "Latvijas biznesa gada pārskats 2019". 

"Severstal Distribution" apgrozījums pērn kāpis 1,7 reizes salīdzinājumā ar gadu iepriekš.

Otro vietu topā ieņem stikla šķiedras izstrādājumu ražotājs "Valmieras stikla šķiedra", kura apgrozījums pagājušajā gadā bija 114,245 miljoni eiro, kas ir par 9,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet rūpniecības nozares līderu "Top 10" trešajā vietā ierindojas komunālo mašīnu ražotāja "Bucher Municipal" ar 77,222 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 61,3% vairāk nekā gadu iepriekš.

Nozares līderu "Top 10" ceturtajā vietā ierindojas elektrotehnisko iekārtu un elektromateriālu ražošanas uzņēmums "Lexel Fabrika" ar 65,843 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 27,4% vairāk nekā gadu iepriekš. Piektajā vietā seko poligrāfijas uzņēmums "Livonia Print", kurš pērn strādāja ar 54,184 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3% mazāk nekā gadu iepriekš.

Elektrovilcienu elektroiekārtu ražotāja "Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca" ierindojas nozares līderu "Top 10" sestajā vietā ar 46,133 miljonu eiro apgrozījumu, kas aizvadītajā gadā audzis par 60% salīdzinājumā ar gadu iepriekš. Tikmēr iepakojuma un iesaiņošanas materiālu ražošanas uzņēmums "Polipaks" ieņem septīto vietu šajā topā ar 44,306 miljonu eiro apgrozījumu pērn, kas ir par 13,2% vairāk nekā gadu iepriekš. 

Astotajā vietā rūpniecības nozares "Top 10" ierindojas iepakojuma un iesaiņošanas materiālu ražošanas uzņēmums "Stora Enso Paskaging" ar 44,037 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2% vairāk nekā gadu iepriekš. Tam seko metāla un metāla rūdu vairumtirdzniecības uzņēmums "Scanalloys LV" ar 40,754 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 77% vairāk nekā gadu iepriekš.

Savukārt nozares "Top 10" noslēdz metālapstrādes un metāla tirdzniecības uzņēmums "Elme Metall Latvia", kura apgrozījums pagājušajā gadā bija 39,038 miljoni eiro, kas ir par 12,8% vairāk nekā gadu iepriekš.

"Latvijas biznesa gada pārskata" kārtējā izlaidumā iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti.

https://infogram.com/lielakie-rupniecibas-uznemumi-2018-1h7g6kg9wgp04oy?live