Lielākā lauksaimniecības pakalpojumu un tehnikas uzņēmuma līderpozīcijas saglabājis "Latraps"

Rīga, 6.dec., LETA. Lauksaimniecības tehnikas tirdzniecības un pakalpojumu nozares uzņēmumu līdera pozīcijas pēc apgrozījuma pērn saglabājusi lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "Latraps", kuras apgrozījums finanšu gadā no 2017.gada 1.jūlija līdz 2018.gada 30.jūnijam bija 222,646 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" un aģentūras LETA veidotais "Latvijas biznesa gada pārskats 2019".

"Latraps" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieaudzis par 20% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Otro vietu topā ieņem graudu iepircējs, agroķīmijas un lopbarības tirgotājs "Baltic Agro", kuras apgrozījums pagājušajā gadā bija 110,094 miljoni eiro, kas ir par 16,9% mazāk nekā gadu iepriekš. Gadu iepriekš "Baltic Agro" šajā topā nebija iekļauts, taču starp kopumā lielākajiem lauksaimniecības nozares uzņēmumiem ierindojās trešajā vietā ar 132,418 miljonu eiro apgrozījumu.

Savukārt no otrās vietas gadu iepriekš uz trešo vietu noslīdējusi lauksaimniecības tehnikas tirgotāja "Konekesko Latvija" ar 56,77 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 15,1% vairāk nekā gadu iepriekš, bet no trešās vietas gadu iepriekš uz ceturto vietu noslīdējis lauksaimniecības tehnikas un traktortehnikas rezerves daļu tirgotājs "Bohnenkamp", kuras apgrozījums pagājušajā gadā pieauga par 23,9% un sasniedza 51,454 miljonus eiro.

Par vienu vietu salīdzinājumā ar gadu iepriekš - uz piekto vietu - noslīdējis lauksaimniecības tehnikas tirgotājs "Dojus Latvija", kas pagājušajā gadā strādāja ar 31,821 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 5,4% vairāk nekā gadu iepriekš, tāpat par vienu pozīciju - uz sesto vietu - noslīdējis lauksaimniecības tehnikas tirgotājs "Agritech", kura apgrozījums pērn bija 26,897 miljoni eiro, kas ir par 4,47% mazāk nekā gadu iepriekš.

No sestās vietas gadu iepriekš uz septīto vietu šajā topā noslīdējis arī lauksaimniecības tehnikas un traktortehnikas tirdzniecības uzņēmums "Valtek", kura apgrozījums bija 22,106 miljoni eiro, kas ir par 36,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet no septītās vietas gadu iepriekš uz astoto vietu noslīdējis lauksaimniecības tehnikas un traktortehnikas tirgotājs "Dotnuva Baltic", kas pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2017.gada 1.jūlija līdz 2018.gada 30.jūnijam, strādāja ar 15,695 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,3% vairāk nekā gadu iepriekš.

Savukārt lielāko lauksaimniecības tehnikas tirgotāju "Top 10" par vienu vietu - no desmitās vietas gadu iepriekš uz devīto šajā topā - pakāpies lauksaimniecības tehnikas un traktortehnikas tirgotājs "Enforce" ar 12,209 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,7% vairāk nekā gadu iepriekš. Topu noslēdz lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "Abra", kura no 13. vietas gadu iepriekš pakāpusies uz desmito vietu - kompānijas apgrozījums pērn bija 11,535 miljoni eiro, kas ir par 24,7% vairāk nekā gadu iepriekš.

"Latvijas biznesa gada pārskata" kārtējā izlaidumā iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti.