Iepirkumā par dzelzceļa posma Sarkandaugava-Mangaļi-Ziemeļblāzma modernizāciju uzvarējusi "Belam-Leonhard Weiss"

Rīga, 4.dec., LETA. VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) iepirkumā par dzelzceļa posma Sarkandaugava-Mangaļi-Ziemeļblāzma modernizāciju uzvarējusi personu apvienība "Belam-Leonhard Weiss", liecina informācija Elektroniskajā iepirkumu sistēmā.

Personu apvienības "Belam-Leonhard Weiss" piedāvātā līgumcena ir 21,95 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Iepriekš Rīgas dzelzceļa mezgla posma Sarkandaugava-Mangaļi-Ziemeļblāzma modernizācijai prognozētā līgumcena bija 24,2 miljoni eiro.

Iepirkumā, kurā varēja pieteikties līdz 29.augustam, piedāvājumu bija iesniegusi arī piegādātāju apvienība "Fima-BMGS-AŽD Praha", kuras piedāvātā līgumcena bija 23,348 miljoni eiro, kā arī piegādātāju apvienība "IRBE Balt", kuras piedāvātā līgumcena bija 23,53 miljoni eiro, SIA "Skonto būve", kuras piedāvātā līgumcena bija 29,981 miljons eiro, un SIA "Abora", kuras piedāvātā līgumcena bija 30,748 miljoni eiro.

LDz valdes loceklis Andris Lubāns trešdien Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes sēdē norādīja, ka patlaban LDz valde pieņēmusi lēmumu par iepirkuma uzvarētāju un tagad vēl turpinās periods, kurā iepirkuma dalībnieki var iesniegt sūdzības.

Dzelzceļa posma Sarkandaugava-Mangaļi-Ziemeļblāzma modernizācijas projektu plānots realizēt līdz 2023.gada beigām, piebilda Lubāns.

Elektroinstalāciju un telekomunikāciju tīklu kompānija "Belam-Rīga" reģistrēta 1993.gadā, un tā pieder piecām Latvijas privātpersonām, tostarp lielākā īpašniece ir Ludmila Kaca (50%). Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,91 miljons eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

2018.gadā "Belam-Rīga" strādāja ar 28,062 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 13% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 32,3% - līdz 7,15 miljoniem eiro.

Savukārt dzelzceļa un metro būvniecības uzņēmums "Leonhard Weiss" ietilpst Vācijas koncernā "Leonhard Weiss GmbH". "Leonhard Weiss RTE" Latvijas filiāle reģistrēta 2014.gadā.

Jau ziņots, ka Rīgas dzelzceļa mezgla posma Sarkandaugava-Mangaļi-Ziemeļblāzma modernizācijas mērķis ir uzlabot TEN-T dzelzceļa tīklā ietilpstošo Rīgas dzelzceļa mezgla posmu, pārbūvējot stacijas parku un sliežu ceļus, modernizēt signalizācijas sistēmu, kā arī izbūvēt divus sliežu ceļu divlīmeņu šķērsojumus gājējiem.