"Baltic Agro" apgrozījums pērn saruka par 16,9%

Rīga, 15.okt., LETA. Graudu iepircēja, agroķīmijas un lopbarības tirgotāja "Baltic Agro" apgrozījums pagājušajā gadā bija 110,094 miljoni eiro, kas ir par 16,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 22,7% - līdz 2,085 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Vienlaikus "Baltic Agro" koncerna apgrozījums pērn bija 111,542 miljoni eiro, bet peļņa -1,897 miljoni eiro. Ņemot vērā, ka "Baltic Agro" vien 2018.gada jūlijā iegādājās 60% dzīvnieku barības ražotāja AS "Tukuma straume" akciju, šis ir pirmais gads, kad tie apkopoti arī koncerna dati.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka lielāko daļu preču un pakalpojumu kompānija pērn realizēja tiešajā tirdzniecībā.

Vienlaikus kompānijas vadība norāda, ka "Baltic Agro" apgrozījums pagājušajā gadā samazinājās saistībā ar nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, kuru dēļ ļoti būtiski saruka pieprasījums pēc graudu kaltēšanas, tīrīšanas un glabāšanas pakalpojumiem. Būtiski kopējo apgrozījumu ietekmēja arī zemā graudu kopraža.

2018.gadā "Baltic Agro" investīcijas galvenokārt bija saistītas ar tehniskiem uzlabojumiem graudu un rapša pieņemšanas punktos, kā arī jaunas noliktavas tehnikas un kravas automašīnu iegādi. Tāpat turpinājās loģistikas centra izbūve Jelgavas servisa centrā un jaunas noliktavas izveide Saldus servisa centrā. Kompānija iegādājās arī zemi Gulbenes servisa centra teritorijas sakārtošanai.

2017.gadā "Baltic Agro" apgrozījums bija 132,417 miljonu eiro apmērā, bet kompānijas peļņa bija 2,699 miljoni eiro.

Kompānija "Baltic Agro" reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,802 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Dānijas "DAVA Agravis International Holding".