Mežizstrādes uzņēmuma "Ošukalns" apgrozījums pērn pieauga par 27,7%

Rīga, 31.jūl., LETA. Mežizstrādes, kokapstrādes un ceļu būves uzņēmums "Ošukalns" pagājušajā gadā strādāja ar 45,174 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 27,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 79,2% un sasniedza 2,504 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas vadības ziņojumā teikts, ka pērn salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu kompānija lielāko kāpumu - par 41% - sasniedza mežistrādes darbības sfērā, pateicoties mežizstrādes apmēra palielinājumam un apaļkoku iepirkuma cenu kāpumam 2018.gada labvēlīgo klimatisko apstākļu iespaidā.

Vienlaikus "Ošukalns" vadība norāda, ka pērn kompānija lielus ieguldījumus veica mežizstrādes tehnikas un kokvedējtransporta iegādē. "Apaļkoka iepirkuma cenu kāpums tirgū veicināja augošu koku darījuma cenas pieaugumu, kas savukārt palielināja "Ošukalns" mežizstrādes izmaksas," norāda kompānijas vadība.

Tāpat uzņēmuma vadība informēja, ka otrs lielākais apgrozījuma kāpums - par 37% - pērn salīdzinājumā ar 2017.gadu bija bija uzņēmuma ceļu būves darbības segmentā. Vairāki pērn izpildīt uzsāktie iepirkumu būvdarbi turpinājās 2018.gadā, kā arī ceļu būves nozare veiksmīgi uzvarēja vairākos finansiāli lielos un darbu apjomīgos iepirkumos.

Tikmēr pārējās uzņēmuma darbības nozares 2018.gadā darbojās līdzšinējā attīstības un apgrozījuma līmenī.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2017.gadā "Ošukalns" strādāja ar 35,385 miljonu eiro apgrozījumu un 1,397 miljonu eiro peļņu.

Kompānija ir reģistrēta 1993.gadā un tās pamatkapitāls ir 18 504 eiro. Uzņēmums vienādās daļās pieder Aigaram Nitišam, Aldim Bukam un Ivaram Dāboliņam.