"Preses servisa" apgrozījums pērn saruka par 1,9%

Rīga, 16.jūl., LETA. Preses vairumtirgotājs "Preses serviss" pērn strādāja ar 17,116 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,9% mazāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieauga 2,2 reizes un bija 1,109 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Vadības ziņojumā sacīts, ka pērn "Preses serviss" apgrozījums saruka preses tirgus izmaiņu dēļ - samazinājās pieprasījums pēc vairākām galvenajām produktu kategorijām. Tāpat pērn kompānija palielināja grāmatu un kalendāru pārdošanas apjomus un ieņēmumus no abonēšanas.

Nākotnē "Preses servisa" vadība neparedz būtiskas izmaiņas Latvijas ekonomikā un uzskata, ka drukātās preses apjoms turpinās samazināties. Tāpat kompānijas vadība plāno kompensēt turpmāku apgrozījumu kritumu, veicot optimizāciju un izmaksu kontroli.

Kā norādīts vadības ziņojumā, "Preses servisa" valde pērnā gadā gūto peļņu izmaksās dividendēs.

2017.gadā "Preses serviss" strādāja ar 17,456 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,9% mazāk nekā 2016.gadā, bet peļņa saruka par 45,8% un bija 508 890 eiro.

Kompānija reģistrēta 2001.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 711 000 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir mazumtirdzniecības franšīzes tīkla "Narvesen" pārvaldošais uzņēmums "Narvesen Baltija", kura patiesie labuma guvēji ir Norvēģijas pilsoņi Ods Reitans (Odd Reitan), Ūle Roberts Reitans (Ole Robert Reitan) un Magnuss Reitans (Magnus Reitan).

"Reitan Conveniece" pieder 531 tirdzniecības vieta, kas pārstāv tādus zīmolus kā "Narvesen Baltija", "R-kiosk" un "Lietuvos Spauda". "Reitan Convenience" pieder 2250 veikalu septiņās valstīs, ieskaitot "Narvesen" Norvēģijā, Latvijā un Lietuvā, "7-Eleven" Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā, "Northland" Norvēģijā, "Pressbyran" Zviedrijā, "R-kioski" Somijā un Igaunijā un "Lietuvos spauda" Lietuvā.