Gāzu ražotāja "AGA" apgrozījums pērn palielinājies par 3,1%

Rīga, 28.maijs, LETA. Rūpniecisko un medicīnisko gāzu ražošanas uzņēmuma "AGA" apgrozījums pērn bija 21,469 miljoni eiro, kas ir par 3,1% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa bija 3,467 miljoni eiro, kas ir par 17,3% mazāk nekā 2017.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija.

Vadības ziņojumā norādīts, ka uzņēmuma izaugsme 2018.gadā turpinājās, sasniedzot jaunu realizētās produkcijas un pakalpojumu maksimumu. Straujā apstrādes rūpniecības izaugsme Baltijā sekmēja gāzu pieprasījumu visās Baltijas valstīs.

"AGA" vadība uzskata, ka uzņēmumam ir izdevies veiksmīgi nostabilizēties augstas konkurences apstākļos, kas galvenokārt bijis iespējams, saglabājot piedāvātās produkcijas augsto kvalitāti un uzticamību, kā arī spēju kontrolēt izmaksas.

Neto apgrozījums pērn palielinājās par 3,1%, un vadības ziņojumā skaidrots, ka tas panākts, palielinoties gan iekšzemes, gan eksporta pārdošanas apjomam. Uzņēmuma bruto peļņa nav būtiski mainījusies, un peļņa pirms uzņēmuma ienākumu nodokļa palielinājusies par 10% - tas esot sasniegts, kontrolējot fiksētās izmaksas un efektīvāk izmantojot esošos resursus.

Vadības ziņojumā norādīts, ka uzņēmums pērn turpināja investēt ražošanas telpu uzlabošanā, ražošanas iekārtu modernizācijā, kā arī piegādes iekārtu papildināšanā.

Uzņēmuma valde uzskata, ka "AGA" ir labi nodrošinājusies, lai arī nākotnē turpinātu ieņemt vadošo vietu savā darbības sfērā.

"AGA" apgrozījums 2017.gadā bija 20,825 miljoni eiro un peļņa 4,191 miljons eiro.

"AGA" dibināta 1992.gadā, un tā nodarbojas ar rūpniecisko, medicīnisko un speciālo gāzu tirdzniecību, ražošanu un piegādi, kā arī gāzes un metināšanas iekārtu tirdzniecību un piegādi, gāzes iekārtu montāžu, gāzes un metināšanas iekārtu iznomāšanu. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 7,197 miljoni eiro. "AGA" pilnībā pieder Somijā reģistrētam uzņēmumam "Oy Aga Ab".