Mēbeļu ražotāja "Ave MTP" apgrozījums pērn saruka par 4%

Rīga, 24.apr., LETA. Mēbeļu ražotāja "Ave MTP" pagājušā gadā strādāja ar 1,84 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% mazāk nekā gadu iepriekš, taču kompānija guva peļņu 239 159 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "Ave MTP" vadība nolēma pārdot kompānijai piederošos meža īpašumus, lai atbrīvotu aktīvus un iegūtos naudas resursus varētu novirzīt citiem saimnieciskās darbības virzieniem, ņemot vērā, ka kompānija iepriekšējā gadā pārtrauca darboties šajā nozarē.

"Ave MTP" vadība arī informē, ka uzņēmuma mēbeļu sagatavju realizācijas apmērs pērn palielinājās par 3,7%, kokskaidu brikešu realizācija auga par 22,9%, bet taras zāģmateriālu pārdošana gada otrajā pusē tika pārtraukta. Vienlaikus kravu pārvadājumu apmērs palielinājās trīs reizes.

Kompānijas vadība arī norāda, ka pērn, līdzīgi kā iepriekšējos gados, uzņēmuma apgrozījumā mēbeļu realizācija veidoja lielāko daļu jeb 64,2%.

2019.gadā kompānija plāno palielināt bērza detaļu un līstu ražošanas apmērus, kā arī "Ave MTP" plāno meklēt jaunus klientus, lai tiktu pie komplektējošo mēbeļu detaļu pasūtījumiem, kas ļautu atgriezties pie iepriekšējos gados ierastā ražošanas apmēra un kompānijas rīcībā esošo aktīvu labākas atdeves.

"Ave MTP" 2017.gadā strādāja ar 1,917 miljonu eiro apgrozījumu un 147 523 eiro zaudējumiem.

Kompānija "Ave MTP" ir reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 445 865 eiro. Uzņēmums pieder trim Latvijas privātpersonām.