Kokapstrādātāja "BSW Latvia" apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā pieauga par 12,2%

Rīga, 14.sept., LETA. Kokapstrādes uzņēmuma SIA "BSW Latvia" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2017.gada 1.aprīļa līdz 2018.gada 31.martam, bija 51,819 miljoni eiro, kas ir par 12,2% vairāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, kā arī kompānija guva par 68,4% lielāku peļņu nekā finanšu gadu iepriekš un tā sasniedza 3,57 miljonus eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmums pagājušajā finanšu gadā turpināja darbību kokmateriālu zāģēšanā, kaltēšanā un tālākā apstrādē. Tāpat tas turpināja sadalīt riskus un attīstīt sadarbību ar pircējiem dažādos eksporta tirgos.

Aizvadītajā finanšu gadā 45% no uzņēmuma saražotās produkcijas tika eksportēti uz Lielbritāniju, 45% tika pārdoti kontinentālajā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Tālajos Austrumos, ASV un citos reģionos, savukārt 13% tika pārdoti vietējā tirgū.

Atbilstoši ziņojumam, 2017.gadā pasaulē pieauga pieprasījums pēc zāģmateriāliem tādējādi pārdošanas cena gada laikā arī palielinājās. un zāģēšanas procesa blakusproduktiem. Neraugoties uz Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, zāģmateriālu tirgus ir bijis labs. Centrāleiropas, Āfrikas un Āzijas tirgi bija aktīvāki. Aizvadītā finanšu gada otrajā pusgadā strauji pieauga zāģbaļķu cenas, kas saistīts ar koksnes pieejamību, konkurenci un laika apstākļiem. Līdz ar to pieauga arī zāģmateriālu un pārējo blakus produktu cena. Pēc kapitālieguldījumiem kompānijā ražošanas apmērs turpināja palielināties un 12 mēnešu laikā tās rentabilitāte ir uzlabojusies.

Attiecīgajā laika periodā uzņēmuma vadība turpināja ieguldīt infrastruktūras attīstībā, kā arī kokzāģētavas iekārtu uzlabojumos un modernizācijā. Nākamajā pārskata gadā uzņēmuma vadība plāno turpināt investēt līdzekļus nelielos modernizēšanas projektos un izmantot pēdējo gadu laikā veikto nozīmīgāko kapitālieguldījumu priekšrocības.

Ziņojumā norādīts, ka "BSW Latvia" vadība pastāvīgi meklē jaunus pircējus un attīsta jaunus noieta tirgus uzņēmuma produktiem, īpaši ASV un Āzijā. Kompānija izveidojusi un pārdevusi vairākus jaunus terases dēļu profilus, kā arī ieguldījusi jaunās baļķu uzmērīšanas tehnoloģijās, kas dod labākus rezultātus tālākā pārstrādes procesā.

Uzņēmums ar saviem klientiem veido ilgtermiņa attiecības. Tā kā pasaulē pieprasījums pēc kokmateriāliem pieaug, tad 2018./2019. finanšu gada perspektīvas uzņēmuma vadība vērtē kā labas. Kompānijas vadība ir pārliecināta, ka arī nākamajā finanšu gadā uzņēmums sasniegs pozitīvu rezultātu.

Jau ziņots, ka SIA "BSW Latvia" apgrozījums finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.aprīļa līdz 2017.gada 31.martam, bija 46,181 miljons eiro, kas ir par 8,9% vairāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, kā arī kompānija guva peļņu 2,12 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

SIA "BSW Latvia" dibināta 1997.gadā un tās pamatkapitāls ir 9,715 miljoni eiro. Uzņēmums pieder Lielbritānijas uzņēmumam "BSW Timber Limited".