"Baltic Agro": Atrast labu tirdzniecības menedžeri ar agronoma izglītību kļūst arvien grūtāk

Rīga, 10.sept., LETA. Atrast labu agroķīmijas vai lopbarības tirdzniecības menedžeri ar agronoma izglītību kļūst arvien grūtāk, intervijā aģentūrai LETA sacīja graudu iepircēja, agroķīmijas un lopbarības tirgotāja "Baltic Agro" valdes loceklis Ainars Upmanis.

"Zināmā mērā pie tā esam arī vainīgi, ja salīdzina tās prasības, kādas izvirzījām šo amatu kandidātiem pirms 10-15 gadiem un tagad. Prasības ir kā diena pret nakti, tās ir ļoti augušas, bet mainījies ir arī tirgus. Šobrīd vairs nepietiek ar to, ka darbinieks ir labs pārdevējs, bet viņam nav agronomisko zināšanu," sacīja Upmanis.

Viņš piebilda, ka "Baltic Agro" mērķis ir atrast cilvēkus ar zināšanām un prasmēm pārdošanas un arī agronomijas jomā. "Zinu, ka daudzi konkurenti iet citu ceļu, uzsvaru liekot uz pārdevēja prasmēm, bet tas, mūsuprāt, strādā tikai īstermiņā. Ja nezināsi, ko tu pārdod un ko zemnieks ar to iesāks, tad nākamajā gadā šis zemnieks, visticamāk, vairs nebūs tavs klients. Ņemot vērā sīvo konkurenci, nonākšana situācijā, ka klients ar tevi vairs nevēlas strādāt, zināmā mērā ir katastrofa. Visām kompānijām lielākoties ir ilgstoša sadarbība ar saviem klientiem. Latviešu zemnieki ir pietiekami konservatīvi," pauda pārliecību Upmanis.

Upmanis piebilda, ka arī "Baltic Agro" klienti ir kļuvuši izglītotāki un pieredzes bagātāki - padomam vai konsultācijai, ja tā ir sniegta profesionālā līmenī, ir būtiska loma. "Daudzi no mūsu klientiem ir spējīgi paši pieņemt lēmumus. Latviešiem raksturīgi ir, tā teikt, septiņreiz nomērīt, pirms griezt, līdz ar to nereti ir tā, ka klients pats jau ir izdomājis, kā darīt, bet zvana pārprasīt, vai tā būs labi," viņš pastāstīja.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Baltic Agro" pērn strādāja 132,418 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,6% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 8,9% un bija 2,699 miljoni eiro.

"Baltic Agro" dibināts 1994.gadā un tā pamatkapitāls ir 3,802 miljoni eiro. "Baltic Agro" pilnībā pieder Dānijas vadošajam lauksaimniecības uzņēmumu kooperatīvam "DAVA Agravis International Holding", kas apvieno vairākus desmitus tūkstošu fermeru un lauksaimniecības produktu ražotāju firmu.

Pilnu interviju lasiet http://www.leta.lv/plus/133EFA72-4A8D-0645-3C97-19FD5CB4B964/.