Būvmateriālu ražotāja "Cemex" apgrozījums Latvijā pērn palielinājās par 34,6%

Rīga, 7.aug., LETA. Būvmateriālu ražotājas SIA "Cemex" apgrozījums Latvijā 2017.gadā bija 78,067 miljoni eiro un tas ir par 34,6% lielāks nekā 2016.gadā, savukārt "Cemex" zaudējumi pērn bija 4,007 miljoni eiro un tie ir samazinājušies par 71,4% salīdzinājumā ar 2016.gadu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn "Cemex" pārdeva 970 000 tonnas cementa, eksporta īpatsvaram pieaugot līdz 70%.

"Cemex" norāda, ka ar eksporta apmēru pieaugumu uz tādiem tirgiem kā Zviedrija un Somija ir izdevies kompensēt ar Krievijas sankcijām saistīto apmērukritumu iepriekšējos gados. Arī Latvijā pieaugums vērojams visos segmentos, kas ir saistīts ar būvniecības izaugsmi pērn.

Zaudējumus pērn veidoja galvenokārt procentu izdevumi un nolietojuma izmaksas attiecībā uz vēsturisko ieguldījumu vairāk nekā 300 miljonu eiro vērtībā Eiropā modernākās cementa rūpnīcas būvniecībā Brocēnos.

Pērn tika veikti kapitālieguldījumi vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā ietekmes uz vidi, drošības un efektivitātes uzlabojumu ieviešanai. Ievērojamas investīcijas veiktas loģistikas infrastruktūrā, ražošanas mobilo iekārtu uzlabošanā un Brocēnu cementa rūpnīcas laboratorijas aprīkojumā. Paredzēts, ka šie ieguldījumi sniegs "Cemex" būtisku pievienoto vērtību tuvākajos gados.

"Cemex" apgrozījums 2016.gadā bija 57,986 miljoni eiro un tika ciesti 14,031 miljona eiro zaudējumi.

Iegādājoties starptautisko celtniecības materiālu piegādātāju uzņēmumu "RMC Group o.l.c." 2005.gada martā, "Cemex" kļuva par Brocēnu cementa ražotnes īpašnieku. 2010.gada "Cemex" uzsāka ražošanu pilnībā no jauna uzbūvētajā Brocēnu cementa rūpnīcā, kas ir Eiropā modernākā cementa rūpnīca. Tās izveidē "Cemex" ir investējis 300 miljonus eiro, kas ir lielākās investīcijas Latvijas rūpniecībā pēc neatkarības atgūšanas. Iepriekš Brocēnu cementa rūpnīcas jauda bija 600 000 tonnu gadā, savukārt jaunā rūpnīca spēj saražot 1,6 miljonus tonnu cementa gadā.

"Cemex" Latvijā ražo un izplata cementu, betonu un minerālmateriālus, kā arī piedāvā valčbetona risinājumu ceļu un laukumu būvniecībai. Uzņēmuma augstās kvalitātes cements tiek pārdots arī eksporta tirgos - Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā, Baltkrievijā un Krievijā.

"Cemex" kopējās investīcijas Latvijā uz 2016.gada beigām sasniedza jau 348 miljonus eiro. "Cemex" vienīgais īpašnieks kopš 2018.gada maija ir Spānijas kompānija "Cemex Espana SA".