Veikalu tīkls "top!" nākamgad plāno sasniegt 300 veikalus visā Latvijā

Rīga, 25.jūl., LETA. Vietējais veikalu tīkls "top!", kuram patlaban ir 272 veikali visā Latvijā, 2019.gadā plāno sasniegt jau 300 veikalus visā Latvijā, aģentūrai LETA pastāstīja "top!" mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Priedīte.

"300 [veikali], domājams, ka būs jau nākamajā gadā," komentējot veikalu tīkla attīstības plānus, viņa atzīmēja.

Priedīti piebilda, ka pagājušajā gadā "top!" kopumā atvēris 44 veikalus un paplašinājis veikalu tīklu Latgales reģionā, tostarp ar pieciem veikaliem Daugavpilī, kas palīdzējis sasniegt 25,5% apgrozījuma pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Patlaban "top!" ir lielākais Latvijas uzņēmējiem piederošais veikalu tīkls, kā arī trešais lielākais mazumtirdzniecības veikalu tīkls Latvijā. Patlaban "top!" pārstāv 20 partneri dažādos Latvijas reģionos.

"Lielākā izaugsme šobrīd salīdzinot gada pirmo pusi ar iepriekšējā gada pusi ir tieši Latgalē, kur pagājušajā gadā atvērām 19 veikalus, kam pateicoties izaugsme bijusi par vairāk kā 30%. Otrs veiksmīgākais Zemgales reģions sasniedzot 20% izaugsmes robežu. Lielākais veikalu īpatsvars vēl aizvien ir Kurzemes reģionā, kur turpinām paplašināšanos," viņa sacīja.

Priedīte atzīmēja, ka šogad starp "top!" mērķiem ir loģistikas un pašu noliktavas attīstībā, kā arī iekšējo procesu efektivizēšana un darbs pie strukturālām izmaiņām. Tāpat tirdzniecības tīkls strādā arī pie jaunu veikalu atvēršanas, kā arī esošo renovēšanas, lai stiprinātu savas pozīcijas Latvijā.

Kā ziņots, vietējā veikalu tīkla "top!" apgrozījums pērn bija 304 miljoni eiro, kas ir par 25% vairāk nekā 2016.gadā, kad tas bija 243 miljoni eiro.

Patlaban Latvijā ir 272 veikali "top!", no kuriem visvairāk jeb 32% darbojas Kurzemē. Turpretī Vidzemē ir 23% veikalu, Rīgas rajonā – 16%, no kuriem septiņi atrodas Rīgā, Latgalē – 15%, savukārt Zemgalē – 14%.

Latvijā ar preču zīmi "top!" Latvijā patlaban darbojas 272 pārtikas veikals, no tiem 149 ir "top!" un 123 ir "mini top!" veikali, kuri pieder 20 vietējiem uzņēmumiem - SIA "Firma Madara 89", AS "LPB", AS "Diāna", SIA "Lars Limited", SIA "Gabriēla", SIA "Dekšņi", SIA "Mārksmens", SIA "Madara 93", SIA "AA & Co", SIA "Krista-A", AS "Roga-Agro", SIA "ESSA", SIA "G.A.L.", SIA "Lekon", SIA "Ogres Prestižs", SIA "Pārtikas veikalu grupa", SIA "Oregano", SIA "SP", SIA "Palmas-S" un SIA "LM Jūrmala".

Pirmais veikalu tīkla "top!" veikals tika atvērts 2000.gada jūnijā Liepājā. Savukārt 2003.gada janvārī tika izveidots veikalu tīkls "top!", apvienojoties trīs Latvijas uzņēmējiem - SIA "Firma Madara 89", AS "LPB" un AS "Diāna" un dibinot SIA "Iepirkumu grupa" ar mērķi attīstīt vietējo pārtikas un nepārtikas mazumtirdzniecības tīklu Latvijā. Kopš tā laika tiek nodrošināta arī vienota iepirkumu sistēma, mārketinga pakalpojumi un komunikācija.

Veikalu tīklam "top!" mārketinga pakalpojumus sniedz SIA "Iepirkumu grupa". Atbilstoši "Firmas.lv" datiem "Iepirkumu grupas" apgrozījums 2017.gadā bija 25,269 miljons eiro, bet peļņa 20 114 eiro. SIA "Iepirkumu grupa" dibināta 2003.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 107 109 eiro.