Mēbeļu ražotāja "Ave MTP" apgrozījums pērn saruka par 14,9%

Rīga, 28.jūn., LETA. Mēbeļu ražotājs "Ave MTP" pērn strādāja ar 1,917 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga par 5,5% - līdz 147 523 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadība norāda, ka aizvadītā gada sākumā uzņēmums pārtrauca darboties mežizstrādes nozarē. Tāpat aizvadītā gada otrajā pusē ikgadējs kompānijas mīksto mēbeļu detaļu pircējs samazināja pasūtījumus, bet gada pēdējā ceturksnī pilnībā pārtrauca pasūtījumus, kas ļoti negatīvi ietekmēja kompānijas apgrozījumu un pelnītspēju. Neierasti lietainie laika apstākļi radīja milzīgas izejmateriālu resursu pieejamības problēmas un šo apstākļu dēļ auga izejmateriālu cenas, kas arī ietekmēja uzņēmuma spēju strādāt ar peļņu.

Kompānijas vadība atzīmē, ka "Ave MTP" mēbeļu sagatavju realizācijas apmērs pērn palielinājās par 14,8%, taras zāģmateriālu pārdošanas apmērs nemainījās, bet pārējiem darbības veidiem bija būtisks samazinājums - mīksto mēbeļu karkasu apmērs saruka par 41,6%, bet kravu pārvadājumu apmērs - par 28,3%.

Tāpat kā iepriekšējos gados kompānijas apgrozījumā mēbeļu sagatavju realizācijas apmērs aizņēma lielāko daļu - 63,6%, kas ir vairāk nekā iepriekšējā periodā, kad tas bija 47,2%. Ieņēmumi no mīksto mēbeļu karkasu realizācijas veidoja 17,4%, kas ir par 7,9 procentpunktiem mazāk nekā gadu iepriekš, bet ieņēmumu īpatsvars no taras zāģmateriālu pārdošanas pieauga par 1,6 procentpunktiem.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2018.gadā kompānija plāno atrast jaunus klientus mēbeļu detaļām, lai varētu atjaunot šo produktu ražošanu. Nolūkā nezaudēt esošos un atrast jaunus klientus bērza zāģmateriālu pārstrādes produktus plānots sertificēt PEFC meža apsaimniekošanas un koksnes plūsmas sertifikāta prasībām, un nodrošināt šīs sertifikācijas ķēdes atbilstošus produktus pircējiem. Kompānija 2018.gadā apgrozījumu plāno noturēt vismaz 2017.gada līmenī, optimizēt izmaksas, paaugstināt rentabilitātes un likviditātes rādītājus.

2016.gadā "Ave MTP" strādāja ar 2,252 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,1% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi vairākkārt pieauga - līdz 139 884 eiro.

"Ave MTP" nodarbojas ar mēbeļu sagatavju un mīksto mēbeļu ražošanu, kā arī zāģmateriālu pārstrādi, mežizstrādi un kravas transporta pārvadājumiem. Uzņēmums ir dibināts 1992.gadā, un tā pamatkapitāls ir 445 865 eiro. Uzņēmums pieder trijām Latvijas privātpersonām - Edgaram Šķēlem (62,8%), Igoram Polkovņikovam (25%) un Andrim Grančam (12,2%).