Nolietoto autoriepu šķirošanas akcijā kopumā pārstrādei nodotas vairāk nekā 27 tonnas riepu

Rīga, 14.jūn., LETA. AS "Latvijas zaļais punkts" organizētajā nolietoto autoriepu šķirošanas akcijā "Nomet ziemas riepu un iebrauc vasarā!" kopumā pārstrādei nodotas vairāk nekā 27 tonnas automašīnu riepu, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Kā uzskata "Latvijas zaļais punkts", ņemot vērā, ka ik gadu Latvijā tiek pārdoti 15 000 tonnu riepu, kampaņas laikā nodotās 27 tonnas uzskatāmas par labu rādītāju. Uzņēmumā norādīja, ka minētais riepu daudzums kopumā savākts četros šķirošanas laukumos, kas nozīmē, ka autovadītāji pamanījuši un izmantojuši iespēju nodot nolietotās autoriepas pārstrādei. Kopumā akcijas laikā autoriepas šķirošanai nodeva gandrīz 700 cilvēki.

"Latvijas zaļā punkta" direktors Kaspars Zakulis norādīja, ka nolietotās riepas pēc kalpošanas laika beigām jānogādā pārstrādei, lai to materiālu pilnvērtīgi izmantotu jaunu izejvielu ražošanā. "Diemžēl, ja riepas tiek ilgi glabātas, tās izžūst un ir neizmantojamas pārstrādei, un vienīgais izmantošanas veids ir sadedzināšana enerģijas ieguvei, piemēram, cementa ražošanas rūpnīcās," viņš sacīja.

Kompānijā arī atgādināja, ka iedzīvotāji gada laikā nolietotās četras autoriepas bez maksas var nodot "Eco Baltia vide" šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos Rumbulā un Kadagā "Kadagas attīrīšanas ietaisēs", "Eko Kurzeme" šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Liepājā un Siguldas pilsētas SIA "Jumis" šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Siguldas novada "Zemdegās". Plašāka informācija pieejama minēto uzņēmumu mājaslapās.

Atbilstoši tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS šogad janvārī veiktajai aptaujai, kurā piedalījās 1005 Latvijas iedzīvotāji, 61% aptaujāto, mainot riepas, vecās atstāj autoservisā, no kurienes riepas tiek nosūtītas pārstrādei. Taču 25% autoīpašnieku vecās riepas glabā garāžās vai mājās, nebaltām dienām ar domu, ka varbūt kādreiz tās noderēs.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Latvijas zaļais punkts" šā gada aprīļa vidus līdz maija beigām īstenoja nolietoto autoriepu šķirošanas akciju "Nomet ziemas riepu un iebrauc vasarā!", kuras laikā autovadītāji tika aicināti nododot četras vieglās automašīnu riepas šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos.

"Latvijas zaļais punkts" 2016.gadā strādāja ar 6,65 miljonu eiro apgrozījumu un zaudējumiem 264 248 eiro apmērā, liecina informācija "Firmas.lv". 2017.gada finanšu rezultātus kompānija pagaidām nav publiskojusi.

"Latvijas zaļais punkts" dibināts 2000.gadā. Kompānijas pamatkapitāls ir 1,087 miljoni eiro. "Latvijas zaļais punkts" ietilpst vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupā "Eco Baltia grupa".