"GroGlass" vadības komanda izpirkusi uzņēmuma kapitāldaļas no "NCH Capital"

Rīga, 3.maijs, LETA. Augsti tehnoloģisko stikla pārklājumu ražotāja SIA "GroGlass" vadības komanda ar valdes priekšsēdētāju Aleksandru Kelbergu vadībā un ar starptautiskā investora "Kartesia" atbalstu izpirkusi "GroGlass" kapitāldaļas no investīciju fonda "NCH Capital", aģentūru LETA informēja uzņēmumu iegādes un apvienošanas darījumu konsultants "Oaklins M&A Baltics".

Iepriekš 100% "GroGlass" kapitāldaļu piederēja Kiprā reģistrētajam uzņēmumam "Lavabre Limited", bet tagad vienīgais īpašnieks ir SIA "Alzette", kuras vienīgais īpašnieks ir Luksemburgā reģistrētais uzņēmums "Daugava Finance S.A.".

"GroGlass" izveidots 2004.gadā, un, pateicoties uzņēmuma vadības komandas mērķtiecīgajam darbam, kā arī "NCH Capital" ieguldījumam, šajā laikā tas no jaunuzņēmuma pārtapis strauji augošā, augstas pievienotās vērtības ražošanas uzņēmumā, kas konkurē globālajā tirgū. "GroGlass" ražo tā dēvēto "neredzamo stiklu" - stiklu ar pretatspīduma pārklājumu, kas piemērots arhitektūras un dizaina projektiem, elektroniskajiem displejiem, mākslas darbu ierāmēšanai un citām vajadzībām.

Pēdējo piecu gadu laikā uzņēmuma vidējais pārdošanas apjoma pieaugums bijis 17%, 2017.gadā sasniedzot 17 miljonu eiro apgrozījuma atzīmi.

"GroGlass" ir vienīgais uzņēmums pasaulē, kura ražošanas iekārtas ir īpaši pielāgotas stikla ar abpusēju pretatspīduma pārklājumu ražošanai. "GroGlass" vadības komanda darījuma ietvaros piesaistījusi investīciju kompāniju "Kartesia", kas specializējas ieguldījumos Eiropas kompānijās.

"Ņemot vērā mūsu pieredzi sekmīgā  sadarbībā ar "NCH Capital", uzņēmuma vadības komanda līdzīgu sadarbības modeli saskata arī mūsu jaunajā investorā. Mūs pilnībā pārliecināja "Kartesia" stratēģiskais redzējums, un mēs saskatām, ka šī transakcija ļaus arī turpmāk attīstīt inovācijas, lai turpinātu izaugsmi mūsu pamatbiznesa segmentos visā pasaulē," norādīja "GroGlass" valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Kelbergs.

"Esmu ļoti lepns par visu "GroGlass" komandu un tās vadītāju Kelbergu. Nedaudz vairāk nekā desmit gados, ar "NCH Capital" finansiālu ieguldījumu, viņi ir attīstījuši savu biznesa ideju līdz pasaules mēroga uzņēmumam. Ar interesi turpināšu sekot līdzi tam, ko investors "Kartesia" piedāvās "GroGlass" – jaunu enerģiju, jaunus attīstības virzienus un finansējumu izaugsmes turpināšanai," piebilda "NCH Capital" vadītājs Baltijas valstīs Kārlis Cerbulis.

"GroGlass" 2016.gadā strādāja ar 15,176 miljonu eiro apgrozījumu un guva 2,889 miljonu eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

"GroGlass" apstrādā stiklu, ko izmanto mākslas darbu, elektronisko displeju (piemēram, televizoru, datoru, teleprompteru) ekrānu ierāmēšanai, kā arī arhitektūras risinājumiem (piemēram, veikalu vitrīnām, VIP ložām stadionos) un citām lietām, kur nepieciešams "neredzams stikls". Pasaulē ir tikai daži uzņēmumi, kas ražo šādu produkciju. "GroGlass" ražotne ir viena no mūsdienīgākajām un automatizētākajām pasaulē. Divas "GroGlass" ražošanas līnijas apkalpo ap 150 darbinieku. Lielākā daļa saražotās produkcijas tiek eksportēta uz vairāk nekā 45 pasaules valstīm - Vāciju, Šveici, Nīderlandi, ASV, Franciju, Norvēģiju, Lielbritāniju un citām.