Pagājušajā nedēļā pēc pamatkapitāla lielākie reģistrētie uzņēmumi bija "Granulated Glass Group" un "Baltic Utilization Group"

Rīga, 26.marts, LETA. Pagājušajā nedēļā Uzņēmumu reģistrā (UR) pēc pamatkapitāla lielākie reģistrētie uzņēmumi bija "Granulated Glass Group" un "Baltic Utilization Group", kuru katra reģistrētais pamatkapitāls ir septiņi miljoni eiro, aģentūrai LETA pavēstīja UR.

Pēc "Firmas.lv" datiem, abas kompānijas ir reģistrētas 21.martā un pieder Igaunijas privātpersonai Natanam Mekleram, kurš ir arī uzņēmumu vienīgais valdes loceklis.

Abu uzņēmumu pamatkapitāls apmaksāts ar mantisko ieguldījumu - Krievijas kompānijas "GazEnergoStroy - Ekologicheskiye tekhnologii" prasījuma tiesībām, kas izriet no diviem vekseļiem. Saskaņā ar "Firmas.lv" pieejamajiem eksperta atzinumiem par mantiskā ieguldījuma vērtību "GazEnergoStroy - Ekologicheskiye tekhnologii" Mekleram šā gada 15. martā izdevusi divus vekseļus - katru deviņu miljonu eiro vērtībā. Eksperts, balstoties uz tirgus situācijas analīzi un aprēķiniem, izdarījis slēdzienu, ka katra vekseļa vērtība ir septiņi miljoni eiro, un atzinis, ka tie var tikt izmantoti pamatkapitāla apmaksai kā mantiskais ieguldījums.

Pagājušajā nedēļā UR pēc pamatkapitāla lielākajām reģistrētajām kompānijām seko SIA "Irent", kura reģistrētais pamatkapitāls ir 55 000 eiro. "Irent" ir reģistrēta 20.martā, un vienādās daļās pieder Dmitrijam Grigorjevam un Vjačeslavam Ščupakam, kuri ir arī kompānijas valdes locekļi.

Trešais lielākais pamatkapitāls - 50 000 eiro - pagājušajā nedēļā reģistrēts kompānijai "OptiTec". "OptiTec" reģistrēta 22.martā un uz pusēm pieder Šveices uzņēmumam "24 hours fiberworks AG" un Vācijas kompānijai "ZVK GmbH".

Pagājušajā nedēļā pēc pamatkapitāla lielāko reģistrēto uzņēmumu top pieci noslēdz "Amber Capital Holding", kura pamatkapitāls ir 35 000 eiro. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Artūrs Bošs, bet valdes ir Elvīra Strēle. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir uzņēmums "SME Investment".

UR informē, ka pagājušajā nedēļā reģistrēti 243 jauni subjekti, kas ir par deviņiem subjektiem mazāk nekā pirms nedēļas. Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēti 33 subjekti. No kopējā skaita visvairāk jeb 229 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību un 32 biedrības.

Pagājušajā nedēļā likvidēti 490 subjekti, kas ir par 98 subjektiem mazāk nekā pirms nedēļas.