Ugāles manēžu projektēs SIA "Balts un melns"

Ventspils, 12.febr., LETA. Konkursā par Ugāles vidusskolas sporta zāles - manēžas jaunbūves projektēšanu un autoruzraudzību uzvarējusi SIA "Balts un melns", liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija.

Uzņēmums projektēšanu un autoruzraudzību piedāvā veikt par 61 500 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Konkursa uzvarētājs izraudzīts starp trim pretendentiem.

SIA "Balts un melns" ir Rīgā reģistrēts arhitektūras un projektēšanas birojs. 2016.gadā uzņēmums strādāja ar 310 643 eiro apgrozījumu un 30 404 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Jau ziņots, ka Ventspils novada dome pērn septembrī nolēma pārtraukt Ugāles vidusskolas sporta zāles - vieglatlētikas manēžas pārbūves darbus un tā vietā būvēt jaunu ēku, aģentūru LETA informēja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks (ZZS).

Šāds lēmums pieņemts, jo būvdarbu procesā konstatēts, ka jāmaina manēžas kolonnas, kas sākotnēji SIA "Arhitektu birojs "Krasts"" izstrādātajā būvprojektā nebija paredzēts. Projektētāji kolonnu stāvokli sākotnēji bija novērtējuši kā labu, taču būvkonstruktori iebilda pret to saglabāšanu.

Kā skaidroja Mucenieks, sporta zāli bija plānots ne vien atjaunot, bet arī paplašināt no 800 līdz 1300 kvadrātmetriem, kas nozīmētu papildu slodzi kolonnām vienā manēžas pusē. Secināts, ka esošās kolonnas šādu slodzi nevarētu izturēt, tāpēc tās būtu jānomaina. Šāds risinājums papildu izmaksātu 375 000 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Turklāt projektētāji nevarēja dot nekādu garantiju, ka kolonnas nenāksies mainīt arī otrā pusē, kas atkal nozīmētu ievērojamas papildu izmaksas. Nav paredzams arī tas, kādā stāvoklī pēc kolonnu nomaiņas būtu ēkas jumts, ko, iespējams, arī nāktos mainīt. Rezultātā pašvaldība secinājusi, ka, būvējot manēžu no jauna, nevis pārbūvējot esošo, izdosies ietaupīt aptuveni 300 000 - 400 000 eiro.

Pašvaldības vadītājs lēš, ka jaunas manēžas būvniecība izmaksās ap 1,2 miljoniem eiro. Vecās manēžas pārbūves izmaksas sākotnēji bija paredzētas ap 800 000 eiro.