KP atļauj Igaunijas fondam iegādāties vairākus Latvijas enerģijas ražošanas un lauksaimniecības uzņēmumus

Rīga, 14.dec., LETA. Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut Igaunijā reģistrētai sabiedrībai "Usaldusfond Baltcap Infrastructure Fund" iegūt izšķirošu ietekmi pār trim Latvijas enerģijas ražošanas uzņēmumiem - SIA "AD Biogāzes stacija", SIA "Agro Iecava" un SIA "RZS Energo" - un diviem lauksaimniecības uzņēmumiem - SIA "Aizkalnu tehnika" un SIA "BGGS serviss", aģentūru LETA informēja KP.

Darījums atļauts, jo KP nekonstatēja iespējamu kaitējumu konkurencei.

Saskaņā ar apvienošanās ziņojumā norādīto informāciju "AD Biogāzes stacija", "Agro Iecava", "RZS Energo", "Aizkalnu tehnika" un "BGGS serviss" pārvaldību veiks jaundibināta holdinga kompānija, kurā "Usaldusfond BaltCap Infrastructure Fund" piederēs 75% kapitāla daļu.

Plānotais apvienošanās darījums ietekmēs biogāzes koģenerācijas iekārtās ražotās elektroenerģijas tirgu Latvijā. Izvērtējot darījuma ietekmi uz konkurenci, KP konstatēja, ka tā rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajā tirgū, tāpēc apvienošanās ir atļaujama.

Apvienošanās ziņojumā norādīts, ka darījuma mērķis ir investēt konkrēto enerģijas ražotāju darbībā, tādējādi nodrošinot sabiedrību ilgtspējīgu attīstību un efektīvu resursu izmantošanu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "AD Biogāzes stacija" Daugavpils novadā reģistrēta 2009.gadā un tās 100% īpašnieks ir SIA "Augstkalnu druvas". Pērn uzņēmums strādāja ar 2,984 miljonu eiro apgrozījumu un guva 146 765 eiro peļņu.

"Agro Iecava" reģistrēta 2009.gadā un tās īpašnieki ir SIA "Zeltezeri" (90%) un Elīna Aleksa (10%). Pērn uzņēmums strādāja ar 3,339 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 85 956 eiro zaudējumus.

"RZS Energo" reģistrēta 2008.gadā un tās īpašnieki ir SIA "Zeltezeri" (90%) un Elīna Aleksa (10%). Pērn uzņēmums strādāja ar 1,591 miljona eiro apgrozījumu un cieta 48 728 eiro zaudējumus.

"Aizkalnu tehnika" reģistrēta Daugavpilī 2017.gada oktobrī un tās 100% īpašniece ir SIA "Augstkalnu druvas". Uzņēmuma pamatkapitāls ir 254 000 eiro.

"BGGS serviss" reģistrēta Iecavas novadā 2017.gada oktobrī un tās 100% īpašniece ir SIA "Zeltezeri". Uzņēmuma pamatkapitāls ir 630 300 eiro.