"Madara Cosmetics" apgrozījums pirmajā pusgadā audzis par 37,9%

Rīga, 7.sept., LETA. Kosmētikas ražotājas AS "Madara Cosmetics" apgrozījums šogad pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, audzis par 37,9% - līdz 3,59 miljoniem eiro, aģentūrai LETA pavēstīja "Madara Cosmetics" valdes loceklis un līdzīpašnieks Uldis Iltners.

Savukārt kompānijas peļņa pirms nodokļu nomaksas 2017.gada pirmajos sešos mēnešos pieaugusi 2,5 reizes salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo pusgadu, sasniedzot 810 000 eiro.

"Veiksmīgie rezultāti skaidrojami ar 2016.gada septembrī pilnā darba režīmā nodotās ražotnes Mārupē efektīvajiem procesiem un aktīvu darbību eksporta tirgos. Šobrīd vairāk nekā divas trešdaļas no kopējā apgrozījuma eksportējam uz ārvalstu tirgiem, primāri koncentrējoties uz Skandināvijas un Rietumeiropas tirgiem," atzīmēja Iltners.

Tostarp šogad pirmajā pusgadā straujākā izaugsme bijusi Francijā, kur "Madara Cosmetics" produkcijas realizācijas apmēri auguši četras reizes, seko Portugāle ar pieaugumu 28% apmērā, kā arī Somija un Igaunija ar pieaugumu 12% apmērā.

Ņemot vērā pirmā pusgada rādītājus, šogad kopumā "Madara Cosmetics" paredz 30% apgrozījuma pieaugumu.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Madara Cosmetics" šogad otrajā pusgadā plāno sākt akciju kotāciju "Nasdaq" alternatīvajā vērtspapīru tirgū "First North". Akcijas plānots iekļaut biržā, lai nodrošinātu resursus līdzšinējā uzņēmuma attīstības tempa turpināšanai, īpaši koncentrējoties uz attīstību ārvalstu tirgos.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Madara Cosmetics" apgrozījums pērn bija 5,545 miljonu eiro apmērā, kas ir pieaugums par 41,6%, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 62%, sasniedzot 791 850 eiro.

"Madara Cosmetics" dibināta 2006.gadā. Tās īpašnieki ir Lote Tisenkopfa-Iltnere, Iltners, AS "ALPS Investments", Zane Tamane, Liene Drāzniece, kā arī Paula Tisenkopfa.