Mēbeļu ražotāja "Ave MTP" apgrozījums pērn saruka par 16,1%

Rīga, 25.jūl., LETA. Mēbeļu ražotājs "Ave MTP" pērn strādāja ar 2,252 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,1% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi vairākkārt pieauga - līdz 139 884 eiro zaudējumiem, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītājā gadā turpināja samazināties produkcijas realizācijas cenas, ko radīja pārprodukcija tirgū, kas aizsākās jau 2015.gada otrajā pusē, bez tam rezultātus ietekmēja arī Apvienotās Karalistes referenduma rezultāti par izstāšanos no Eiropas Savienības. Tā rezultātā strauji kritās sterliņu mārciņas kurss pret eiro, kas ietekmēja pircēju pasūtījumus un realizācijas apmērus uz Apvienoto Karalisti.

Tāpat uzņēmuma vadība atzīmēja, ka, analizējot apgrozījumu pa galvenajiem darbības veidiem, kompānijas mēbeļu sagatavju realizācijas apmērs pērn samazinājās par 24,6%, mīksto mēbeļu karkasu apmērs palielinājās par 6,9%, mežizstrādes apmērs samazinājās par 38,5%, kravu pārvadājumu apmērs samazinājās par 9,4%. Turpretī taras zāģmateriālu pārdošanas apmērs samazinājās par 19%.

Kompānijas vadība arī atzīmēja, ka 2017.gadā "Ave MTP" plāno palielināt mīksto mēbeļu detaļu ražošanas apmēru gan uz esošo pircēju "rēķina", gan arī piesaistot jaunus klientus. Tāpat kompānija strādā pie tā, lai radītu lielāku pievienoto vērtību un veic papildus operācijas, piemēram, iestrādā klipšus atsperēm, kā arī veic daļēju karkasu montāžu.

Nākotnē kompānija plāno palielināt FSC koksnes piegādes ķēdes sertificēto materiālu apmēru, nostabilizējoties ēvelētā bērza noieta tirgum. Ņemot vērā ievērojamu bērza zāģmateriālu deficītu, kompānija patlaban investē apaļkoku pārstrādes uzlabošanā un attīstīšanā. Kompānijas vadība kā vēl vienu no iespējām realizācijas apmēru kāpināšnai saredz nepieciešamību iegūt PEFC mežu apsaimniekošanas sertifikātu, kas nodrošinātu lielāku pieejamību bērza izejvielu resursiem.

Kompānijas vadība informē, ka pagājušā gada beigās kompānija sāka Āzijas tirgu apguvi, ko plānots attīstīt arī nākamajā gadā. Kopumā kompānija 2017.gadā plāno palielināt apgrozījumu, sasniedzot apgrozījumu 2015.gada līmenī, kā arī paaugstināt rentabilitātes un likviditātes rādītājus.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2015.gadā "Ave MTP" strādāja ar 2,684 miljonu eiro apgrozījumu un 15 869 eiro zaudējumiem.

"Ave MTP" nodarbojas ar mēbeļu sagatavju un mīksto mēbeļu ražošanu, kā arī zāģmateriālu pārstrādi, mežizstrādi un kravas transporta pārvadājumiem. Uzņēmums ir dibināts 1992.gadā, un tā pamatkapitāls ir 445 865 eiro. Uzņēmums pieder trijām Latvijas privātpersonām - Edgaram Šķēlem (62,8%), Igoram Polkovņikovam (25%) un Andrim Grančam (12,2%).