Kokzāģēšanas rūpnīcas "Vika Wood" apgrozījums pērn pieauga par 0,8%

Rīga, 11.jūl., LETA. Talsu novada kokzāģēšanas rūpnīca "Vika Wood" pagājušajā gadā strādāja ar 59,651 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa bija 2,969 miljoni eiro, pretēji zaudējumiem gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".

Kā norādīts kompānijas vadības ziņojumā, pēdējo gadu siltās ziemas joprojām turpināja negatīvi ietekmēt blakusprodukta - skaidas - pieprasījumu un cenu, kā arī celulozes šķeldas tirgus turpināja stagnēt. Vienlaikus "Vika Wood" aizvadītajā gadā palielināja savu ražošanas apmēru par 1,7%. Balstoties uz ilgtermiņā orientētu sadarbību un attīstot jaunus produktus un tirgus, kompānija veiksmīgi spēja realizēt visu 2016.gadā saražoto produkciju.

Pērn "Vika Wood" apjoma ziņā visvairāk produkcijas realizēja Japānā - 28,3%, kam seko Latvija - 22,9%, Igaunija - 12,2%, Vācija - 6,9%, Apvienotā Karaliste - 4,5%, Lietuva - 4,3%, Ēģipte - 3,9%, Nīderlande - 3,7%, Tunisija - 2,6% un Beļģija - 2,3%. Pārējās valstīs individuālie pārdošanas apmēri bija mazāki par 2%. Kopumā 2016.gadā kompānija savu produkciju realizēja 32 pasaules valstīs.

2016.gadā "Vika Wood" investīciju apmērs veidoja 640 941 eiro. Kompānijas vadība arī atzīmē, ka uzņēmuma finansiālais stāvoklis ir labs. Aizvadītā gada rezultātu pamatā ir diversificēta izejvielu sagāde, kompānijas spēj ražot un realizēt klientiem nepieciešamo produkciju, spēja sadarboties ilgtermiņā ar jau esošajiem klientiem, kā arī jaunu tirgu apguve.

2017.gadā uzņēmums paredz pozitīvu pieprasījumu zāģmateriālu tirgū, taču izejvielu tirgū prognozē saspringtību. "Visticamāk, transporta vienību pieejamība turpinās negatīvi ietekmēs preču piegādi uz Āzijas valstīm. Turpināsim nostiprināt un attīstīt savas pozīcijas izejmateriālu tirgos, kā arī, balstoties uz mūsu pietiekami diversificēto pārdošanu un spēju ražot klientiem vajadzīgās preces, pievienojot tik daudz vērtības, cik nepieciešams, mēs būsim spējīgi radīt nepieciešamās naudas plūsmas apjomu, lai pildītu savas saistības un attīstītos," norāda kompānijas vadība.

LETA jau ziņoja, ka 2015.gadā "Vika Wod" strādāja ar 59,15 miljonu eiro apgrozījumu un 135 398 eiro zaudējumiem.

SIA "Vika Wood" reģistrēta 1995.gadā Talsu novada Laucienes pagasta "Puntos", uzņēmuma pamatkapitāls ir 8 618 397 eiro. "Vika Wood" 100% kapitāldaļas pieder Islandes kompānijai "Norvik hf".

Vērtējot pēc apgrozījuma, uzņēmums vairākus gadus pēc kārtas ir mežizstrādes industrijas līderu sarakstā "Firmas.lv" un aģentūras LETA veidotajā "Latvijas biznesa gada pārskatā".