Izdevniecības "Žurnāls Santa" peļņa pērn samazinājās par 19,9%

Rīga, 21.jūn., LETA. Izdevniecības SIA "Žurnāls Santa" apgrozījums pērn bija 7,836 miljoni eiro, kas ir par 2,8% mazāk nekā 2015.gadā, savukārt tās peļņa samazinājās par 19,9%, sasniedzot 1,303 miljonus eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn žurnālu realizācijas ieņēmumi bija nedaudz augstāki nekā 2015.gadā, tomēr reklāmas ieņēmumi aizvadītajā gadā samazinājās.

Aizvadītais gads bija pirmais pilnais iznākšanas gads jaunajam izdevniecības iknedēļas izdevumam "Ievas Padomu Avīze", kas, pēc uzņēmuma vadības domām, uzskatāms par veiksmīgu izdevniecības debiju avīžu segmentā. Vienlaikus pērn uzņēmums aktīvi strādāja klientu žurnālu segmentā, realizējot vairākus projektus un ieliekot pamatus virziena turpmākajai attīstībai.

Uzņēmuma vadība ziņojumā uzsver, ka 2017.gadā lielākais izdevniecības izaicinājums būs tirāžu noturēšana 2016.gada līmenī, tādēļ vislielākā uzmanība tiks pievērsta žurnāla mērķauditorijai atbilstoša satura veidošanai. Liela vērība tiks veltīta arī komunikācijai ar lasītāju caur dažādām mārketinga aktivitātēm. Tāpat paredzēts izdot vairāku žurnālu tematiskos pielikumus, lai stiprinātu uzņēmuma līderpozīcijas tirgū.

"Žurnāla Santa" vadība uzskata, ka, ņemot vērā uzņēmuma līdzšinējo pieredzi izdevējdarbībā, kā arī veiktajiem ieguldījumiem un strukturālajām pārmaiņām izdevniecībā, uzņēmuma darbība arī nākotnē būs veiksmīga.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja "Žurnāls Santa" valdes priekšsēdētājs Ivars Zariņš, 2016.gads, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, uzņēmumam bijis bez būtiskām izmaiņām. Tas skaidrojams ar izveidojušos patstāvīgo klientu loku, kas abonē un pērk izdevniecības produktus, kā arī stabilām pozīcijām tirgū.

"Mums viss notiek pietiekami stabili un labi. Abonēšanas rezultāti mūsu ieskatā ir ļoti labi," sacīja Zariņš, piebilstot, ka arī 2017.gads "Žurnālam Santa" varētu būt līdzvērtīgs 2016.gadam.

Viņš pastāstīja, ka šogad "Žurnāls Santa" plāno mainīt un uzlabot abonēšanas un elektronisko žurnālu interneta vietni "manizurnali.lv", kurā vairāki tehniskie risinājumi patlaban ir novecojuši un izdevniecības ieskatā ir jāuzlabo. Tādējādi interneta vietne kļūs vieglāk pārskatāma un modernāka.

"Žurnāls Santa" 2015.gadā strādāja ar 8,065 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 1,627 miljonu eiro apmērā.

Izdevniecība "Žurnāls Santa" dibināta 1991.gadā. Izdevniecības pamatdarbība ir saistīta ar žurnālu izdošanu un tirdzniecību, kā arī reklāmas izvietošanu izdotajos žurnālos. 55% uzņēmuma akciju pieder Santai Ančai un 45% - Ivaram Zariņam, liecina informācija "Firmas.lv".