"Sanitex" pievienos kompānijas "Officeday Latvia" un "E-Save"

Rīga, 18.maijs, LETA. Vairumtirgotājs SIA "Sanitex" sācis reorganizāciju, lai pievienotu SIA "Officeday Latvia" un SIA "E-Save", liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Tajā minēts, ka 2017.gada 12.maijā ir pieņemts lēmums par "Sanitex" reorganizāciju.

Kreditoru prasības piesakāmas viena mēneša laikā no paziņojuma par lēmuma par reorganizāciju pieņemšanas publicēšanas dienas, proti, šodienas.

Jau vēstīts, ka Konkurences padome (KP) 2014.gada beigās atļāva Lietuvas lielākajai vairumtirdzniecības un loģistikas kompānijai "Sanitex" iegūt izšķirošu ietekmi par Latvijas biroja preču tirdzniecības uzņēmumu "Officeday Latvia" un kompāniju "E-Save". "Nav pamata uzskatīt, ka darījuma rezultātā varētu tikt ietekmēts loģistikas tirgus un ikdienas patēriņa preču tirgus, savukārt biroja un kancelejas preču tirgū apvienošanās dalībnieku tirgus daļa palielināsies nebūtiski, tādējādi konkurence netiks nelabvēlīgi ietekmēta," iepriekš skaidroja KP pārstāvji.

"Firmas.lv" dati liecina, ka šogad aprīlī "Sanitex" jau tika pievienotas piecas kompānijas. Atbilstoši 2016.gada 11.oktobrī pieņemtajiem lēmumiem "Sanitex" šogad 18.aprīlī pievienota SIA "Promo Cash & Carry", SIA "Karsten Horeca", SIA "Karsten International", SIA "Sanitex Latvia" un SIA "Baltic Trade Network".

2015.gadā "Sanitex" apgrozījums bija 253,414 miljoni eiro, kas ir par 1,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt tā peļņa saruka par 27,2% - līdz 1,369 miljoniem eiro. Kompānijas 2016.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

"Sanitex" ir reģistrēts 1993.gada beigās, un tā pamatkapitāls ir 1,79 miljoni eiro. Kompānijas vienīgā īpašniece kopš 2017.gada aprīļa ir Lietuvas "Sanitex".