Kosmētikas ražotāju asociācija pārliecināta par "Madara Cosmetics" sasniegumiem, sākot kotēt akcijas fondu biržā

Rīga, 27.apr., LETA. Latvijas Kosmētikas ražotāju asociācija (LAKRA) ir pārliecināta par kosmētikas ražotājas AS "Madara Cosmetics" panākumiem, sākot kotēt kompānijas akcijas fondu biržā, aģentūrai LETA teica LAKRA valdes priekšsēdētāja Ieva Plaude-Rēlingere.

Viņa sacīja, ka ir atzinīgi vērtējams, ka kosmētikas ražotājs pārzina ne tikai modernās ražošanas tehnoloģijas, bet arī izvēlas modernus līdzekļus finansējuma piesaistei.

"Tas ir apsveicami, ka jaunā kosmētikas ražošanas uzņēmēju paaudze ne tikai pārzina modernās ražošanas tehnoloģijas, prot radīt aizraujošus stāstus par produktiem un precīzi "nolasīt" patērētāju gaumi, bet nebaidās arī izvēlēties modernus līdzekļus finansējuma piesaistei, lai sasniegtu izvirzītos biznesa mērķus," atzina Plaude-Rēlingere.

Viņa pauda pārliecību, ka "Madara Cosmetics" akciju kotēšana fondu biržā dos uzņēmumam lielu pievienoto vērtību nākotnē. Turklāt šis solis apliecina, ka uzņēmums ir nonācis citā uzņēmējdarbības līmenī, kur finanšu investori izvērtē ne tikai tādus rādītājus kā operatīvo peļņu (EBITDA) un peļņu no saimnieciskās darbības (EBIT), bet vērību pievērš uzņēmuma pārvaldei un atklātībai savu rādītāju, veiksmju un problēmsituāciju izvērtēšanā.

""Madara Cosmetics" dibinātāji ar savu aizrautību un darbu vairāku gadu garuma ir pierādījuši, ka Latvijā var radīt Eiropas klases cienīgu biznesu," uzsvēra Plaude-Rēlingere.

Kā ziņots, "Madara Cosmetics" šogad otrajā pusgadā plāno sākt akciju kotāciju biržā "Nasdaq Riga". Kompānijas akcijas plānots iekļaut biržā ar mērķi nodrošināt resursus līdzšinējā uzņēmuma attīstības tempa turpināšanai, īpaši koncentrējoties uz attīstību ārvalstu tirgos.

"Uzņēmums 2016.gadā sasniedza 5,5 miljonu eiro apgrozījumu un arī nākotnē saskata potenciālu turpināt līdzšinējo attīstības tempu ar apmēram 30% gadā. Turpmākās attīstības finansēšanai nepieciešamo kapitālu uzņēmums plāno piesaistīt, veicot akciju emisiju un izsakot sākotnējo publisko piedāvājumu, primāri piedāvājumu vēršot uz esošajiem klientiem un privātajiem investoriem, kas vēlētos kļūt par uzņēmuma akcionāriem un tādējādi piedalīties turpmākajā uzņēmuma attīstībā un Latvijas vārda nešanā pasaulē," teikts kompānijas paziņojumā presei.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Madara Cosmetics" 2015.gadā strādāja ar apgrozījumu 3,915 miljonu eiro apmērā, kas ir par 29,4% vairāk nekā 2014.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 19,1% un sasniedza 489 018 eiro.

"Madara Cosmetics" dibināta 2006.gadā. Tās īpašnieki ir Lote Tisenkopfa-Iltnere, Iltners, AS "ALPS Investments", Zane Tamane, Liene Drāzniece, kā arī Paula Tisenkopfa.

Jau vēstīts, ka LAKRA, kuras mērķis ir popularizēt mūsdienu Latvijas kosmētikas ražotājus un to produktus Latvijā un ārpus tās robežām, ir apvienojušies vairāki Latvijas ietekmīgākie kosmētikas nozares pārstāvji - "Madara Cosmetics", "Bio2You", "Stenders", "Kinetics Nail Systems" un Plaude-Rēlingere.

Asociācijā pārstāvēto ražotāju kopējais apgrozījums ir aptuveni 20 milj. eiro un aptuveni 70% no saražotās produkcijas asociācijas biedri eksportē.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, LAKRA dibināta 2016.gada 28.decembrī. Asociācijas valdē darbojas arī "Bio2You", "Stenders", "Kinetics Nail Systems" un "Madara Cosmetics" pārstāvji.